Przegląd prasy
access_time 2008-12-19 15:55:08
Dzisiejszy przegląd prasy - co piszą o mieście i regionie lokalne dzienniki.


Lokalnie

Dziennik Polski 19.12.2008

Dzisiejsze wydanie dziennika informuje m.in. o zapowiadanej przez mieszkańców Zgłobic blokadzie "czwórki". Mieszkańcy chcą protestować przeciwko wprowadzonemu zakazowi skętu w lewo. Okazuje się, że komplikuje to życie kierowcom i jednocześnie mieszkańcom Zgłobic, którzy nie widzą nic złego w dawnym funkcjonowaniu skrzyżowania. Jak informuje również Dziennik sukcesem zakończyły się mediacje w Zakładach Mechanicznych - do strajku nie dojdzie. Zarząd zaproponował pracownikom podwyżki.W tarnowskim dodatku znajdziemy informację na temat poruszany ostatnio coraz częściej - przeniesionego przystanku z ulicy Tuchowskiej na ulicę Narutowicza. Tarnowskie grupy kombatanckie protestują w sprawie przystanku postawionego przy Pomniku Ofiar Faszyzmu. Wysłali nawet specjalne pismo do Zarządu Komunikacji Miejskiej.

Gazeta Krakowska 19.12.2008

W artykule "Wielki powrót magnatów" czytamy o kolejnych roszczeniach rodu Sanguszków - tym razem chcą odzyskać stadninę w Klikowej. Sanguszkowie są nawet gotowi zapłacić za nieruchomość w Klikowej - nie wiadomo jeszcze ile. Jakie mogą być prawdziwe motywy chęci przejęcia stadniny? O tym w dzisiejszym dodatku tarnowskim do Gazety Krakowskiej.
Krakowska informuje o dalszych planach Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie - do Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego złożone zostały już specjalne dokumenty uzasadniające otwarcie studiów magisterskich. Do tego wymagana jest przede wszystkim kadra - i jak pisze Krakowska - obecnie kadra to głównie pracownicy Uniwersytetu Jagiellońskiego.
W dzisiejszym wydaniu również o droższych cenach na tarnowskich straganach w porównaniu do ubiegłorocznych cen oraz o kończącym się roku Eugeniuszka Kwiatkowskiego.

Komentarze...