Popowodziowe remonty w powiecie tarnowskim
access_time 2008-09-24 11:19:31
Ruszają kolejne prace remontowe na drogach zniszczonych przez powódź w powiecie tarnowskim w latach 2006 – 2007. Pojawi się na nich asfalt, zmodernizowane zostaną pobocza. W sumie remonty obejmą odcinki o długości 9 kilometrów.

Drogowcy czekają, aż przestanie padać deszcz i natychmiast wyruszają na drogi, aby naprawiać zniszczenia po powodzi. Prac jest sporo – kosztować będą aż 1,8 mln zł. To pieniądze uzyskane kilka tygodni temu z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji i Biura ds. Usuwania Skutków Klęsk Żywiołowych.

Kilkaset tysięcy wynosi również wkład własny powiatu tarnowskiego. – W tym roku udało się wyremontować sporo dróg, łącznie z tymi obecnymi jest to około 30 kilometrów. Mam nadzieję, że teraz dzięki pieniądzom na usuwanie skutków powodzi szybko naprawimy drogi w kilku gminach, m.in. Ciężkowice, Lisia Góra czy Tuchów – mówi starosta tarnowski Mieczysław Kras.

W powiecie tarnowskim przez około miesiąc potrwają jeszcze prace przy przebudowie mostu w Olszynach na drodze Siepietnica-Lubaszowa. Poza tym – wspólnie z gminami – udało się wybudować 10 kilometrów chodników przy drogach powiatowych, wyremontowano także 4 mosty.


Info: Starostwo Powiatowe

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A