Żużlowe derby południa (awizowane składy)
access_time 2009-07-07 14:26:09
W najbliższy piątek 10 lipca o godzinie 19.00 nastąpi kolejne podejście do dwukrotnie już odwoływanego spotkania pomiędzy Marmą-Hadykówką Rzeszów a Unią Tarnów.


W najbliższy piątek rozegrane zostanie pomiędzy Marmą-Hadykówką Rzeszów a Unią Tarnów. Będzie to trzecia podejście do tego meczu, ponieważ dwa pierwsze terminy zostały odwołane z powodu opadów deszczu. Tarnowskie Jaskółki będą walczyły o awans bez kontuzjowanego Sebastiana Ułamka.

W składzie Unii brakuje także Jespera Monberga, którego zastępuje Patrick Hougaard. W miejsce Seby trener Jankowski awizował Jamesa Wrighta. Anglik w ubiegłą niedzielę debiutował w barwach Jaskółek i mimo słabej zdobyczy punktowej zostawił dobre wrażenie - zaprezentował ambitną walkę na torze. Skład uzupełni Janusz Kołodziej, Piotr Świderski i Bjarne Pedersen. Na pozycji juniora wystąpi Szymon Kiełbasa.

Sporym zaskoczeniem w awizowanym składzie Marmy jest brak w podstawowej szóstce Macieja Kuciapy, który prezentuje się dobrze w bieżącym sezonie na rzeszowskim owalu. O sile zespołu gospodarzy będzą stanowić zawodnicy zagraniczni - Charlie Gjedde i doświadczony Mikael Max. Coraz lepiej spisuje się dwójka Polaków: Paweł Miesiąc i Dawid Stachyra. Z meczu na mecz doświadczenie na polskich torach zdobywa Cameron Woodward. W ostatnich spotkaniach mocnym punktem drużyny był młodzieżowiec - Dawid Lampart zdobywa coraz więcej punktów i udowadnia, że jazda w pierwszej lidze była dobrym rozwiązaniem na rozwój jego kariery.

Mecze obu drużyn zawsze budzą wiele emocji. Kibice walczą na trybunach na gardła i oprawę zawodów, podczas gdy zawodnicy dodatkowo mobilizują się w walce o ligowe punkty. Zwycięstwo w spotkaniu derbowych smakuje lepiej niż w innym meczu, co jest gwarancją walki na torze. Mamy nadzieję, że tym razem pogoda nie przeszkodzi w przygotowaniu toru i rozegraniu zawodów.

Awizowane składy:

Unia Tarnów:

1. Bjarne Pedersen
2. Patrick Hougaard
3. Piotr Świderski
4. James Wright
5. Janusz Kołodziej
6. Szymon Kiełbasa

Marma-Hadykówka Rzeszów:

9. Mikael Max
10. Paweł Miesiąc
11. Cameron Woodward
12. Charlie Gjedde
13. Dawid Stachyra
14. Dawid Lampart


Info: ŻSSA Unia Tarnów

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A