Mecenas teatru
access_time 2009-07-08 13:00:51
Zarząd Karpackiej Spółki Gazownictwa z siedzibą w Tarnowie podjął decyzję o kontynuacji mecenatu nad Tarnowskim Teatrem im. L. Solskiego. Wsparcie finansowe przyznane przez spółkę pozwoli na dofinansowanie najważniejszych wydarzeń artystycznych na tarnowskiej scenie: corocznego festiwalu komedii Talia oraz premier w nowym sezonie.

Karpacka Spółka Gazownictwa w Tarnowie od 2008 roku została oficjalnym Mecenasem Teatru im. L. Solskiego, teraz mecenat przedłużono na sezon artystyczny 2009/2010. W latach wcześniejszych teatr mógł także liczyć na pomoc i wsparcie finansowe ze strony jednej z największych firm regionu tarnowskiego. Bardzo się cieszę z decyzji KSG. W czasie spotkania z panem Bogdanem Pastuszką otrzymałem zapewnienie o kontynuacji naszej współpracy - mówi Edward Żentara, dyrektor naczelny i artystyczny. Jestem przekonany, że obydwie strony będą zadowolone: teatr zyskuje możnego przyjaciela, my natomiast dodatkowe środki w niedużym budżecie teatralnym.

W czasie spotkania Prezesa Zarządu KSG z dyrekcją teatru przekazano także symboliczną lampkę naftową z magazynu rekwizytów Solskiego. Oddano ją w opiekę na czas rozpoczętej już przebudowy tarnowskiej sceny, tak by mogła wrócić do zmodernizowanej siedziby na jesień 2010 roku. To miło pomagać instytucjom kultury istniejącym w naszym mieście - mówi Bogdan Pastuszko, prezes zarządu KSG. W miarę posiadanych środków i możliwości wspieramy także Tarnowski Teatr.

Karpacka Spółka Gazownictwa otrzymała w czerwcu tytuł "Mecenasa Kultury Miasta Tarnowa". Wspomaga najbardziej znaczące przedsięwzięcia kulturalne w mieście i regionie. Obok Tarnowskiego Teatru, od lat wspiera finansowo również inne placówki kultury, m.in. Mościckie Centrum Kultury, Teatr Nie Teraz, Muzeum Okręgowe, Miejską Bibliotekę Publiczną, Uniwersytet Trzeciego Wieku, a także realizację wielu projektów artystycznych (np. Dni Tarnowa, Festiwal Filmowy VITAE VALOR, Salon Jesienny, Tygiel Kultury, wystawa i wydawnictwo albumu "Kocham Tarnów").


Info: Tarnowski Teatr im. Ludwika Solskiego

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A