Paweł Koziołek show, Lumaro Ekotar wraca na fotel lidera
access_time 2009-07-09 15:43:19
Wczoraj na boisku przy Wojska Polskiego odbyła się 6 kolejka 1 Ligi Letniej. Tym razem pogoda nie pokrzyżowała planów organizatorom i byliśmy świadkami wielu emocji. Jako pierwsze na boisko wybiegły ekipy Westovii Hesed oraz JMT Westerplatte. Mecz ten był pojedynkiem dwóch młodych ekip. Prowadzenie objęły młode "Żabki", a wyprowadził je na nie niezawodny Artur Barszcz, który swoje pierwsze kroki w futsalu stawiał właśnie w JMT Westerplatte.


Do remisu doprowadził Dawid Iwaniec. Jednak takim rezultatem długo JMT się nie cieszyło, ponieważ strzał zza połowy Sławomira Tułacza dał prowadzenie Westovii Hesed. JMT było jeszcze w stanie wyrównać (bramka Marcina Gąsiora). Później bramki zdobywały już tylko młode "Żabki". Na listę strzelców wpisał się Artur Barszcz, a także Tomasz Mrożek. Ostatecznie Westovia Hesed pokonała swoich rywali w stosunku 4:2.

W kolejnym spotkaniu Lumaro Ekotar rozniosło Koltar 11:1. Nikt przed tym meczem nie spodziewał się tak jednostronnego spotkania. A jednak. Swoją formę strzelecką podtrzymał Dawid Sojda, który zdobył dla swojego zespołu aż pięć bramek. Czteroma trafieniami może pochwalić się Adrian Ślęzak, który przy pozostałych bramkach miał swój udział. Honor Koltaru uratował Kamil Blecharski. Po ty bardzo okazałym zwycięstwie, Lumaro Ekotar powróciło na fotel lidera. Także "Lumarowiec", Dawid Sojda jest najskuteczniejszym zawodnikiem.

Nikt nie spodziewał się tak wysokiej wygranej Lumaro, ale tym bardziej faktu, że dotychczasowy lider, PRO-FIS ulegnie niżej notowanej Luxtorpedzie Soki Pysio. "Luxtorpeda" po zwycięstwie w poprzedniej kolejce, z Koltarem (5:2) nabrała "wiatru w żagle". Na własnej skórze przekonał się o tym PRO-FIS, który trochę zlekceważył rywala. Tego dnia każdy zawodnik "Pysiów" przyczynił się do wygranej. Po jednej bramce miał każdy zawodnik, oprócz bramkarza i Grzegorza Witka, który dwukrotnie przedarł się przez linie defensywną przeciwnika. Dwie bramki także zdobył Rafał Kozieł, który zmniejszył rozmiar porażki, a także utrzymał się w czołówce najskuteczniejszych zawodników. Zwycięstwo Luxtorpedy jest niespodzianką, ale nic w futsalu nie jest z góry przesądzone. Dlatego jesteśmy świadkami takich nieoczekiwanych wyników.

Pojedynek Topicaru z Czakramem był hitem tej kolejki. Na przeciw siebie wyszły dwie drużyny, których mocną stroną jest atak. Tutaj nie mogło zabraknąć bramek i nieoczekiwanych zwrotów akcji. Po raz kolejny dał o sobie znać Paweł Koziołek (zdj), który pięciokrotnie umieszczał futsalówkę w siatce. To głównie jego bramkom Czakram pokonał Topicara Auto Części. W Topicarze najjaśniejszą postacią był nie kto inny jak Andrzej Kołbasiuk. Jednak jego hattrick tylko zmniejszył rozmiary porażki z pierwszoligowym Czakramem. Temu spotkaniu można śmiało nadać tytuł "Paweł Koziołek show". Z jedenastoma bramkami zajmuję pozycję wicelidera w klasyfikacji strzelców. Tylko jedno trafienie dzieli go od lidera tego rankingu. Jesteśmy na półmetku rozgrywek i jeszcze wszystko może się zdarzyć.

Seniorska drużyna Westovii ma tyle samo punktów co lider, Lumaro Ekotar, jednak "Żabki" mają gorszy bilans bramkowy, co sprawia, że zajmują drugą lokatę. W ramach 6 kolejki 1 Ligi Letniej przyszło im zmierzyć się z ekipą Mirage, która sprawia wiele problemów swoim rywalom. Tak też było i tym razem. Dopiero czerwona kartka Grzegorza Bienia, pozwoliła wyłonić zwycięzcę, ponieważ wcześniej był wynik remisowy, 2:2. Osłabiona drużyna Mirage musiała liczyć się z porażką, bowiem ich rywalem była pierwszoligowa Westovia Okna Pawłowski, która nie zwykła marnować takich okazji. Katem Mirage okazał się Grzegorz Olesiński, który zdobył dwie bramki i zapewnił "Żabkom" kolejne trzy punkty, które pozwalają myśleć o końcowym sukcesie. Na sam koniec, wieczorową porą, na boisko ze sztuczną nawierzchnią wybiegła Crvena Zvezda, która chciała zdobyć swoje pierwsze punkty. Tak się jednak nie stało. Crvena napotkała spory opór ze strony Benartu WRZ i po raz kolejny musiała uznać wyższość rywala. Jednak Crvena Zvezda z meczu na mecz traci coraz mniej bramek, a teraz przegrała różnicą tylko dwóch trafień. Życzymy "czerwonej latarni" bieżących rozgrywek zdobycia swoich pierwszych punktów. Najbliższą do tego okazja będzie następna kolejka, gdzie jej przeciwnikiem będzie Mirage.

Podsumujmy poniedziałkowe zmagania. W sześciu spotkaniach padło aż 52 bramki. Najwięcej w meczu Lumaro Ekotar - Koltar ( 12 bramek). Na półmetku rozgrywek liderem jest Lumaro, które wyprzedza lepszym bilansem bramkowym Westovię Okna Pawłowski. W klasyfikacji strzelców jest bardzo ciasno. Damian Helizanowicz nie utrzymał się długo na "fotelu lidera". Po szóstej kolejce, zdetronizował go Dawid Sojda, który tylko jedną bramką wyprzedza weterana tarnowskiego futsalu, Pawła Koziołka, a tuż za nim czyha najskuteczniejszy zawodnik PRO-FISu, Rafał Kozieł.

Tabela: KLIKNIJ
Wyniki: KLIKNIJ


Info: Tarnowska Liga Futsalu

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A