Centrum Wsi i Honorowy Obywatel Gminy
access_time 2009-06-23 13:33:12
W najbliższą niedzielę, 28 czerwca w Jodłówce-Wałkach odbędzie się uroczystość poświęcenia i oddania do użytku Centrum Wsi połączona z Uroczystą Sesją Rady Gminy, podczas której wieloletni proboszcz parafii pw. Opatrzności Bożej w Jodłówce-Wałkach ks. dr Tadeusz Wolak otrzyma tytuł Honorowego Obywatela Gminy Tarnów. Uroczystości zakończy festyn rodzinny.

Program:

15.00 – Msza Święta w kościele parafialnym pw. Opatrzności Bożej w Jodłówce-Wałkach
16.00 – Uroczysta Sesja Rady Gminy Tarnów – nadanie tytułu Honorowego Obywatela Gminy Tarnów, oddanie do użytku i poświęcenie Centrum Wsi

Festyn rodzinny – teren boiska LKS „SOKÓŁ” Jodłówka-Wałki

16.30 – Koncert orkiestry dętej OSP Wola Rzędzińska
17.00 – Program artystyczny w wykonaniu uczniów ze Szkoły Podstawowej w Jodłówce-Wałkach
17.30 – Spektakl dla dzieci i dorosłych pt. „Koziołek Matołek”
18.00 – Zabawy integracyjne dla rodzin
18.30 – Prezentacja floty motocyklowej i pokazy żużlowe
19.00 – Zabawa taneczna dla młodzieży i dorosłych
20.30 – Losowanie nagród głównych festynu

Ks. dr Tadeusz Wolak – kapłan przez wiele lat pracujący w parafiach Gminy Tarnów – Woli Rzędzińskiej i Jodłówce-Wałkach będzie drugim w historii gminy jej Honorowym Obywatelem – postanowiła we wtorek, 24 marca Rada Gminy Tarnów, przyjmując jednogłośnie uchwałę w tej sprawie. Ks. dr Tadeusz Wolak jest autorem szeregu publikacji nie tylko o charakterze religijnym, ale i dokumentujących przeszłość i teraźniejszość Woli Rzędzińskiej i Jodłówki-Wałek. Jest wielkim czcicielem Bożej Opatrzności, której od wielu lat poświęca cykliczne felietony publikowane na łamach „Nowin Tarnowskiej Gminy”. Przypomnijmy, że pierwszym Honorowym Obywatelem Gminy Tarnów został w czerwcu ubiegłego roku ks. prał. Jan Franczak – wieloletni proboszcz parafii Najświętszej Marii Panny Nieustającej Pomocy w Woli Rzędzińskiej.


Info: Gmina Tarnów

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A