Wakacje z Caritas
access_time 2009-06-24 12:20:09
Ponad półtora tysiąca dzieci i młodzieży wyjedzie na wakacje dzięki pomocy Caritas diecezji tarnowskiej. O dofinansowanie kolonii starały się głównie parafie organizujące letni wypoczynek m.in. nad morzem i w górach. Także dzięki wsparciu diecezjalnej Caritas, polskie dzieci z Ukrainy będą mogły atrakcyjnie spędzić wakacje. Po raz pierwszy, Caritas na tak dużą skalę pomogła w zorganizowaniu wypoczynku dla dzieci ze Wschodu. Z wakacyjnej oferty skorzysta prawie 240 dzieci polskiego pochodzenia.

O pomoc w organizacji wypoczynku zwrócili się do Caritas, tarnowscy księża pracujący na Ukrainie. 170 dzieci skorzysta z półkolonii na Ukrainie, natomiast prawie 70 osób przyjedzie do Polski na wakacje. Dzieci i młodzież z Ukrainy wezmą także udział w Pieszej Pielgrzymce Tarnowskiej na Jasną Górę. Na organizację wakacji dla pięciu grup m.in. z Kamieńca Podolskiego, miejscowości Pnikut i Rutki, tarnowska Caritas przeznaczyła 12,5 tys. złotych.

Do Caritas wpłynęło w sumie 48 próśb o dofinansowanie letniego wypoczynku.

O taką pomoc starały się parafialne oddziały Caritas, ośrodki szkolno-wychowawcze, domy dziecka, szkoły i zgromadzenia zakonne.

Na wszystkie prośby odpowiedzieliśmy pozytywnie. Było to możliwe dzięki środkom uzyskanym z akcji Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Możemy się cieszyć, że tak duża liczba dzieci wyjedzie na wakacje. Często są to najmłodsi z rodzin potrzebujących pomocy - mówi ks. Ryszard Podstołowicz dyrektor Caritas.

Mówi ks. Ryszard Podstołowicz, dyrektor Caritas Diecezji Tarnowskiej:
lub ->POBIERZ


Na organizację letniego wypoczynku tarnowska Caritas przeznaczyła ponad 124 tys. zł.


Przygotowała Ewa Biedroń - (DSI) Diecezjalny Serwis Informacyjny

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A