Prezydent Miasta Tarnowa odwołał podwyższoną gotowość sztabu kryzysowego
access_time 2009-06-29 08:21:08
W dniu 28 czerwca 2009 od godz. 13.00 w związku ze spadkiem poziomu wody w rzekach i potokach w granicach administracyjnych miasta Tarnowa poniżej stanów ostrzegawczych, Prezydent Miasta Tarnowa odwołał podwyższoną gotowość dla Zespołu Zarządzania Kryzysowego Miasta oraz służb i instytucji realizujących zadania w systemie reagowania kryzysowego.

Od godz. 13.00 wszystkie służby miejskie przechodzą do monitoringu sytuacji oraz wykonywania swoich obowiązków w oparciu o informacje i potrzeby mieszkańców Tarnowa zgłaszane na ich wewnętrzne telefony alarmowe: Policja 997, Straż Pożarna 998, Pogotowie Ratunkowe 999, Straż Miejska 986 oraz (014) 621 14 25.
(Info: Urząd Miasta Tarnowa)


W związku z zaistniałą sytuacją powodziową od piątku tarnowska Policja prowadziła intensywne czynności. W akcję zaangażowanych było ponad 100 policjantów -głównie sił prewencji i ruchu drogowego, pracujących w systemie 12 godzinnym. Komendant Miejski powołał specjalną grupę działającą w komendzie, która koordynowała działania na poziomie policji.

W mieście funkcjonował sztab zarządzania kryzysowego. O godz. 6.00 w sobotę ogłoszono pogotowie powodziowe. Naszym zadaniem było zabezpieczenie szlaków komunikacyjnych i zapewnienie drożności przejazdów. Policjanci pomagali także strażakom w ewakuacji ludzi i dostarczaniu worków z piaskiem. W rejony gdzie ewakuowano ludzi dyslokowano większą ilość patroli, by nie dochodziło do kradzieży mienia osób ewakuowanych. - relacjonuje Rzecznik z KMP w Tarnowie Olga Żabińska.
(Info: KMP Tarnów)

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A