Wyjazd do Jędrzejowa
access_time 2009-09-04 12:20:22
W niedzielę 6 września Tarnowska Unia udaje się do Jędrzejowa. Początek spotkania Naprzód Jędrzejów - Unia Tarnów o godzinie 17.00.


Przez najbliższe półtorej miesiąca UNIA Tarnów rozegra 8 spotkań, aż 5 z nich to wyjazdy - wszystkie w województwie świętokrzyskim! Pierwszy w serii wyjazd czeka Jaskółki w niedzielę 6 IX do Jędrzejowa na mecz z NAPRZODEM, początek o godz. 17:00.

Zespoły świętokrzyskie były traktowane przez małopolskie z lekceważeniem, bo potencjał piłkarski obu województw trudno porównać. I rzeczywiscie w poprzednim sezonie 5 ostatnich miejsc zajęły kluby z okolic Kielc. Pamiętajmy jednak, że ligę wygrała rezerwa Korony, a Unia raz po raz była przekonywana, jak trudno przywieźć ze świętokrzyskiego komplet punktów. Statystyka nie kłamie - Jaskółki rozegrały tam jak dotąd 10 meczów, wygrały 2 (z Pogonią i Neptunem), 2 zremisowały i 6 przegrały, bilans bramkowy 9-15.

Naprzód rozpoczął obecny sezon od klęski 1-5 z Hutnikiem, później przegrał 0-2 w Suchedniowie, dwa mecze u siebie zremisowane 1-1 z Alwernią i Kmitą przedzielone zostały pogromem 7-0 jaki w Kajetanowie urządził Naprzód Lubrzance. W ostatniej kolejce zespół z Jędrzejowa odniósł zaskakujący triumf w Pińczowie nad Nidą, rozbijając niedawnego wicelidera 3-0. Po 6 kolejkach daje to rywalom Unii 11 miejsce w tabeli z 8 pkt. (2-2-2), bramki 13-9.

Oba zespoły spotkały w Jędrzejowie się 5 czerwca w ostatniej kolejce ubiegłego sezonu. Unia przegrała 0-2. W rundzie jesiennej w Tarnowie Jaskółki wygrały 1-0 po golu Tomasza Rodaka. Ciężko wywalczone zwycięstwo w prestiżowym meczu z Hutnikiem, który mimo porażki pozostał liderem III ligi, z pewnością podbudowało naszych piłkarzy.NIECH UWIERZĄ W SIEBIE I W JĘDRZEJOWIE ZAGRAJĄ BEZ KUKTATORSTWA - OD POCZĄTKU O ZWYCIĘSTWO!

Pozostałe mecze 7. kolejki:

Hetman - Orlicz
Czarni - Juventa
Garbarnia - Beskid
Puszcza - Glinik
Dalin - Wierna
Hutnik - Górnik
Alwernia - Nida
Lubrzanka - KmitaInfo: ZKS Unia Tarnów

Komentarze...