Przegląd prasy
access_time 2009-05-22 15:00:22
Przegląd dzisiejszych lokalnych dodatków do prasy: Dziennik Polski i Gazeta Krakowska.


Gazeta Krakowska 22.05.2009

Gazeta Krakowska przypomina, że Tarnów też kiedyś posiadał tramwaj. Od 6 rano do godziny 22 sześć tramwajów kursowało co 6 minut. Co się stało, że tramwaje zniknęły z tarnowskich ulic? W 1942 roku Niemcy podczas okupacji rozebrali trakcję i przewieźli tarnowskie wagony do lwowa.
Krakowska kontynuuje temat, związany z kontrowersjami podczas zmian dyrektorów tarnowskich szkół. Najpierw w I LO trwały spory o stanowisko dyrektora, następnie dyrektor III LO przed upływem kadencji został odwołany ze stanowiska, natomiast teraz spór rozpoczął się w Zespole Szkół Muzycznych w Tarnowie. Wacław Smoliński został powołany na stanowisko, lecz dyrektorem nie został. Magistrat już natomiast ogłosił nowy konkurs na dyrektora.
W Zakładach Mechanicznych prace może stracić 28 osób. Nie zostaną wypłacone zapowiadane podwyżki, skrócony też zostanie czas pracy. Czytamy w Krakowskiej, że te wszystkie zabiego są spowodowane kryzysem. Pracownicy zapowiadają na 28 maja dwugodzinny strajk ostrzegawczy.

Dziennik Polski 22.05.2009

Jak pisze Dziennik Polski, przy ulicy Wałowej od wczoraj stoi pomnik króla Władysława Łokietka. Król został wybrany z uwagi na uzyskanie praw miejskich przez Tarnów właśnie w okresie panowania króla Łokietka.
W Dzienniku również o ucieczce więźnia z tarnowskiego Zakładu Karnego. Policja informuje, że więzień nie był groźnym przestępcą i pochodzi z Tarnowa. Więzień był zakwaterowany w nowym zakładzie karnym, korzystał z wielu przywilejów. W historii zakładu tylko raz udało się uciec, było to w latach 70.
W dzisiejszym dodatku przeczytamy także o unijnych dopłatach dla rolników w powiecie tarnowskim. Okazuje się, że nie wpłynął żaden wniosek w ramach unijnego programu pomocy młodym rolnikom. Powodem są zbyt wysokie kryteria dotyczące wielkości gospodarstw.

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A