Udana inwestycja kolejowa w Azotach Tarnów
access_time 2009-09-03 19:20:49
Kolejowa spółka GK Azotów Tarnów uruchomiła nowoczesne stanowiska remontowe taboru. Inwestycja została w całości sfinansowana ze środków własnych Koltar sp. z o.o, a jej realizacja trwała 2 lata.

Koltar, jako jedna z nielicznych firm w Polsce, jest nie tylko licencjonowanym przewoźnikiem kolejowym, ale również posiada uprawnienia do wykonywania kompleksowych napraw podwozi wagonowych oraz zbiorników cystern dostosowanych do przewozu materiałów niebezpiecznych sklasyfikowanych w Regulaminie RID. Dysponuje zapleczem technologicznym, które – jak zapewnia jej szef, Piotr Golemo - „nie odbiega od standardów najlepszych europejskich warsztatów remontowych”. W sierpniu br. Koltar powiększył swój potencjał o 2 zadaszone tory remontowe przeznaczone do przeglądu i prac naprawczych taboru kolejowego.

- Nowe zadaszone stanowiska pozwalają na całoroczne prowadzenie prac bez względu na warunki atmosferyczne. To daje nam możliwość, zwiększenia ilości realizacji tego typu zleceń, które obecnie są bardzo poszukiwane na rynku – mówi Piotr Golemo, Prezes Zarządu Koltar sp. z o.o.

Koltar posiada również jedną z najnowocześniejszych w Europie śrutownię i kabinę lakierniczo-suszącą , przeznaczone do konserwacji i lakierowania taboru kolejowego i wielkogabarytowych elementów konstrukcyjnych.

Specjalizujemy się w remontach taboru kolejowego, ale skala naszych uprawnień i możliwości technologiczne sprawiają, że trafiają również do nas zupełnie inne oferty. Jedną z ciekawszych jest remont metalowych elementów słynnych mostów weneckich, które być może będą niedługo odnawiane w naszych warsztatach… – mówi Piotr Golemo.

Koltar jest jedną z 4. strategicznych spółek GK Azoty Tarnów, na rzecz której świadczy usługi związane z transportem kolejowym, w tym transportem wewnątrzzakładowym, administruje jako dzierżawca zakładową siecią kolejową. 100% udziałów spółki należy do Azotów Tarnów, które – jak zapowiedziały w prospekcie emisyjnym - nie planują zmniejszenia kontroli udziałowej nad tą spółką.


Info: Azoty Tarnów

Komentarze...