Noc Kabaretowa, czyli "Prolog Talii" - 10 października - Rozwiązanie konkursu
access_time 2009-10-09 12:09:46
Tarnowski Teatr im. L. Solskiego, Tarnowskie Centrum Kultury – Instytucje Kultury Miasta Tarnowa oraz Galicyjski Tygodnik Informacyjny „TEMI” zapraszają na NOC KABARETOWĄ. Tym razem impreza, która co roku cieszy się dużym powodzeniem wśród tarnowskiej publiczności odbędzie się w sali Mościckiego Centrum Kultury 10 października. Początek o godzinie 19.00. Rozwiązanie konkursu!

Jest to swoisty prolog do XIII Ogólnopolskiego Festiwalu Komedii „TALIA”. W tym roku rozbawiać nas będą docenione i utytułowane kabarety młodego pokolenia, laureaci PAKI 2009: NOWAKI oraz MACIEŻ, gwiazdą Nocy będzie natomiast wrocławski kabaret NEO-NÓWKA. Całość poprowadzi satyryk Tomasz Jachimek, a muzycznie oprawi zespół ŻARÓWKI.

Bilety w przedsprzedaży od 7 września - 45 zł do nabycia w Biurze Obsługi TCK – Rynek 5, kasie kina Marzenie – Staszica 4, w Biurze Ogłoszeń „TEMI” w C.H. Świt – Sikorskiego 5. W dniu koncertu w MCK – 60 zł.

PROGRAM PRZEZNACZONY TYLKO DLA WIDZÓW DOROSŁYCH!

Kabaret NOWAKI – na scenie istnieje od listopada 2007 roku, ale znacznie wcześniej rozpoczął się proces twórczy członków tego zespołu. Przez długi czas Ada Borek, Tomasz Marciniak i Kamil Piróg pracowali w innych formacjach kabaretowych (Babeczki z Rodzynkiem i Profil), brali udział w wielu przedsięwzięciach artystycznych: pełnometrażowe filmy Władysława Sikory, przedstawienia muzyczne i różnego rodzaju imprezy kabaretowe. To wszystko pozwoliło po zebraniu kilkuletniego doświadczenia założyć kabaret Nowaki, który charakteryzuje się specyficzną energią, energią i tekstami. Młodość i doświadczenie "Nowaków" potrafi zaprocentować na każdym występie, a wiadomo, że nie zawsze warunki są typowo kabaretowe (zamknięta, kameralna sala i tłum wielbicieli kabaretu) brak tych czynników absolutnie nie przeszkadza kabaretowi Nowaki, żeby zarazić dobrą zabawą najbardziej ponurego widza.

Kabaret MACIEŻ - jest formacją oryginalną, nie dającą się porównać do innych grup estradowych. Jego wyjątkowość polega na łączeniu estetyki kabaretowej z formą teatralną. Ostrzem swej satyry atakuje przede wszystkim miałkość kultury masowej i absurd codziennych czynności, poruszając problemy aktualne, związane z obyczajami, mediami i innymi zjawiskami społecznymi. Jego abstrakcyjny humor nie szczędzi nikogo i liczy na inteligencję widza. Kabaret nie prezentuje żadnej linii pro-, lub kontra-, nie jest również tubą żadnej flanki politycznej. Kabaret powstał w 2004 roku, jako projekt studentów Wydziału Aktorskiego Akademii Teatralnej w Warszawie. Wystąpił po raz pierwszy w klubie Team na terenie BUW-u. Rok później grupa dała występ w legendarnym klubie Le Madamme. Tego samego roku pokaz Macieży uświetnił Integralia 2005 w Krakowie, zjednując sobie sympatię wielu widzów. Przełomowym okazał się spektakl w klubie Regeneracja (06.03.08). Kabaret podwoił grono swoich wiernych fanów. Sukces tego wieczoru otworzył mu drogę do współpracy z Centralnym Basenem Artystycznym w Warszawie.

NEO-NÓWKA - kabaret, założony w 2000 roku przez grupę wrocławskich studentów. Przez pierwsze dwa lata działalności funkcjonował pod nazwą To-Niemy. Kabaret porusza głównie tematy społeczne i polityczne. Największą popularność kabaretowi przysporzyły skecze z udziałem "moherowych beretów". Są to trzy starsze panie - Janina, Krystyna oraz Teresa. Pierwsza z nich ma męża Wiesława, oraz 28-letniego syna Andrzeja, który do tej pory się nie usamodzielnił. Mimo to w jednym skeczy zaznacza, że ma starszego wnuczka. Janina przeznacza ogromne sumy na Radio Maryja, chwali się, że dzięki jej pomocy finansowej w Polsce wybudowano wiele kościołów. Nosi beret koloru niebieskiego oraz zielony płaszcz. Krystyna to jej najlepsza przyjaciółka - nosi duży fioletowo-różowo-czarny beret, czerwoną torebkę oraz fioletowy płaszcz. Teresa nosi biały beret i różowy płaszcz z zielonym szalem. W jednym z odcinków chwali się Krystynie romansem z Jarosławem Kaczyńskim. Wszystkie trzy panie są antysemitkami, wiernymi słuchaczkami Radia Maryja oraz zwolenniczkami Tadeusza Rydzyka.

ŻARÓWKI – to zespół muzyczny, który towarzyszy oprawą muzyczną kabaretowi NEO-NÓWKA. W Tarnowie akompaniować będą wszystkim kabaretom, a na finał zagrają i zaśpiewają specjalną piosenkę napisaną na potrzeby NOCY KABARETOWEJ.

Prowadzenie NOCY KABARETOWEJ – Tomasz Jachimek - artysta kabaretowy, autor tekstów i konferansjer. Były piłkarz drużyn juniorskich Bałtyku Gdynia. Z wykształcenia dziennikarz. W latach 1998-2002 członek kabaretu Strzały z Aurory oraz współpracownik Formacji Chatelet, dwukrotny laureat Przeglądu Kabaretowego PaKA. Od 2002 w jednoosobowym kabarecie Jachim Presents. Od 2004 współpracownik Polskiego Radia Program III (jego skecze i monologi są często emitowane w Powtórce z rozrywki). Od 2005 jest stałym gościem programu publicystyczno-satyrycznego Szkło kontaktowe nadawanego na antenie TVN24. Oprócz tego od grudnia 2006 publikuje w tygodniku Newsweek Polska felietony z cyklu "Pięciopak Jachimka". Wcielał się w postać Syna w emitowanym przez TVP 2 serialu kabaretowym Rodzina Trendych. Jest autorem monodramów Mężczyzna sukcesu - koncert solo, Reflektor na tatę (wystawiany w krakowskim Teatrze 38 w wykonaniu Piotra Plewy) oraz Kolega Mela Gibsona (wystawiany w Teatrze Korez w Katowicach w wykonaniu Mirosława Neinerta).Rozwiązanie konkursu!

Dwuosobowe zaproszenie na Noc Kabaretową otrzymuje:

- Michał Żurowski.

Zwycięzca zaproszenie może odebrać w kasie Mościckiego Centrum Kultury, przed imprezą, legitymując się dokumentem tożsamości. Dziękujemy wszystkim za udział w zabawie!


Info: Tarnowskie Centrum Kultury

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A