Mistrz świata w Tarnowie
access_time 2009-08-13 15:19:15
Podczas niedzielnego meczu I ligi żużla Unia Tarnów - RKM Rybnik, kibiców czekają spore atrakcje. Na Stadionie Miejskim zobaczymy w akcji byłych znakomitych zawodników. Przyjedzie Jerzy Szczakiel, jedyny ,,polski" mistrz świata, Andrzej Wyglenda oraz Józef Jarmuła.


Tytuł najlepszego zawodnika globu wywalczył na Stadionie Śląskim w Chorzowie w 1973 w obecności 100 000 widzów.

Do Tarnowa zawita również Andrzej Wyglenda, przez całą swoją karierę związany był z Górnikiem (ROW-em) Rybnik. Na swoim koncie ma m.in. trzy tytuły drużynowego mistrza świata oraz mistrza świata w jeździe parami (ze Szczakielem w 1971 roku). Kibice zobaczą także Józefa Jarmułę, uważanego za jednego z najbardziej widowiskowych zawodników w historii polskiego i nie tylko speedway. Stawkę uzupełni inny były zawodnik Włókniarza Częstochowa, Mirosław Błaszak partner z pary Józefa Jarmuły.

Inicjatorem Retro Speedwy Show jest 68-letni Józef Jarmuła - Planujemy występy we wszystkich miastach Polski. - powiedział nam ,,Latający Józek". Zaczynamy od gościnnego Tarnowa. Będzie to nasz debiut. Chcemy przede wszystkim przypomnieć się starszym kibicom i pokazać młodzieży jak kiedyś wyglądał żużel. Będziemy występować na oryginalnym sprzęcie z lat 70. Nasze stroje, buty i kaski również będą z ,,tamtych lat". Zapraszamy wszystkich którzy kiedyś nam kibicowali, będzie okazja do wspomnień.

Goście specjalni niedzielnych zawodów będą prezentowani od 17.15 przed trybuną główną. Następnie wezmą udział w prezentacji wspólnie z zawodnikami z Tarnowa i Rybnika. Po zakończeniu spotkania kibice będą mogli poczuć ,,magię" dawnego żużla. Pod taśmą staną razem Szczakiel, Jarmuła, Wyglenda i Błaszak. Zaplanowano wspólne ściganie, będzie też okazja do spotkania z dawnymi mistrzami, do wspólnych zdjęć i autografów.

Zdjęcia: Jarosław Pabijan


Info: ŻSSA Unia Tarnów

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A