Pomóżmy bezdomnym kotom przetrwać zimę
access_time 2009-10-08 13:12:00
W dniach 9 i 10 października, w ramach Miesiąca Dobroci dla Zwierząt Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami przy udziale uczniów Zespołu Szkół Plastycznych w Tarnowie organizuje kwestę na rzecz miejskich kotów. Zbiórka przeprowadzona będzie w centrach handlowych Alma, Carrefur, Caufland i Simply w piątek w godz. 15.00 do 18.00 i w sobotę w godz. 10.00 do 18.00. Młodzież zbierała będzie karmę w formie rzeczowej oraz środki pieniężne.

Konserwy i karma sucha przekazana zostanie opiekunkom bezdomnych kotów, a środki finansowe umożliwią sterylizację, leczenie i budowę domków dla kotów. Kwestujący będą posiadali identyfikatory.

Drugim celem zbiórki jest zwrócenie uwagi tarnowian na problem zmniejszenia bezdomności i cierpienia miejskich kotów. Pieniądze, które miasto przeznacza na ten cel wystarczają na program ich ochrony jedynie przez 3 miesiące w roku, oraz na karmę w 3-ch miesiącach zimowych w ilości symbolicznej. Tarnowski azyl nie przyjmuje dorosłych bezdomnych kotów, chorych, po wypadkach, ani młodych, które wymagają specjalnej opieki. Towarzystwo dzięki wolontariuszom i własnym środkom kontynuuje program, a w miejscach, które otoczyło opieka, wszystkie młode kotki zostały w tym roku adoptowane, a ich matki wysterylizowane. W ten sposób ograniczyła się ich liczba i wszystkie problemy z tym związane.

Organizatorzy serdecznie proszą mieszkańców Tarnowa tarnowian o wsparcie kwesty.


Info: TOZ w Tarnowie

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A