Przegląd prasy
access_time 2009-10-09 11:37:09
Przegląd dzisiejszej prasy lokalnej, co o Tarnowie i regionie pisze Gazeta Krakowska oraz Dziennik Polski.


Dziennik Polski 9.10.2009

W Dzienniku kolejny artykuł dotyczący przystanku pod Pomnikiem Ofiar Faszyzmu (przy Starym Cmentarzu). Do tej pory nie została na przystanku ustawiona wiata przystankowa ze względu na prostesty, m.in. organizacji kombatanckich. ZKM próbował interweniować nawet w Ministerstwie Kultury, ale do tej pory nie otrzymał odpowiedzi o możliwości ustawienia wiaty - pisze Dziennik.
W dzisiejszym wydaniu gazety podsumowanie lata w Tarnowie pod kątem turystyki. Sezon turystyczny porównywany jest z rokiem poprzednim jeśli chodzi o liczbę turystów zagranicznych, więcej natomiast odwiedziło nas osób z Polski. Duża ilość osób gościła w Tarnowie w związku z odbywającymi się w mieście konferencjami i zjazdami.

Gazeta Krakowska 9.10.2009

Gazeta Krakowska wśród 300 osób spotkanych na ulicach Tarnowa przeprowadziła ankietę dotyczącą poparcia dla przyszłych kandydatów na radnych, burmistrzów i prezydentów. W ankiecie "wygrał" Ryszard Ścigała, przed Romanem Ciepielą oraz Jackiem Pilchem (PiS). W Tarnowie jak na razie nie ma jeszcze oficjalnego kandydata na stanowisko Prezydenta miasta. Ponad 15 procent zapytanych osób nie jest zdecydowanych co do preferencji wyborczych. Więcej na temat możliwych kandydatów i wyników ankiety w dzisiejszej Gazecie Krakowskiej.
W dodatku tarnowskim znajdziemy dziś także opis spektakli i wydarzeń związanych z rozpoczynającym się dziś XIII Ogólnopolskim Festiwalem Komedii Talia. Wiele znakomitych aktorów, niezapomniane spektakle i niezwykła atmosfera festiwalu - to wszystko potrwa do 18 października.

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A