Tymczasowe rondo zacznie powstawać dziś w nocy. UWAGA - Utrudnienia w ruchu!
access_time 2009-10-09 15:30:12
Roboty budowlane rozpoczynają się dzisiaj w nocy. Aktualnie trwają wszelkie obliczenia techniczne i jeżeli parametry się sprawdzą oraz pozwoli pogoda, nowe rozwiązanie komunikacyjne zacznie funkcjonować od jutra rana. Uwaga na utrudnienia w ruchu.

UWAGA!

W związku ze zmianą organizacji ruchu na skrzyżowaniu ulic Słoneczna – Starodąbrowska, Biuro Miejskiego Inżyniera Ruchu informuje, iż od godziny 18.00 w dniu 9 października, wystąpią bardzo duże utrudnienia w ruchu.
Skrzyżowanie ulic Starodąbrowska – Słoneczna zostanie zamknięte dla ruchu pojazdów. Kierowców prosimy o rozważną jazdę i omijanie tego rejonu miasta. Jednocześnie przepraszamy za utrudnienia licząc, że nowe rozwiązanie na dobre usprawni ruch i rozładuje znaczne spiętrzenia komunikacyjne w tej części Tarnowa.

Zmiana będzie polegała na wyłączeniu sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ulic Starodąbrowska- Słoneczna i wprowadzeniu ruchu okrężnego budując próbne - tymczasowe rondo bazujące na istniejącej nawierzchni. Jego zarys zostanie wykonany z elementów prefabrykowanych mocowanych do nawierzchni drogi oraz oznakowania.

Parametry ronda:

- rondo dwupasowe,
- śr. zewnętrzna: 36,00m,
- śr. wyspy środkowej: 16,00m,
- szer. pasów ruchu: 3,50m,
- szer. pierścienia najazdowego: 2,00m.

Koszt tej zmiany organizacji ruchu nie powinien przekroczyć 100 tys. zł.


Info: Urząd Miasta Tarnowa

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A