Zorganizowana grupa przestępcza przestała istnieć
access_time 2009-12-01 09:09:45
Przez kilka ostatnich miesięcy policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie wspólnie z kolegami z KWP Kraków, pod nadzorem tarnowskiej Prokuratury Okręgowej rozpracowywali działającą od 2007 roku, na terenie Tarnowa zorganizowana grupę przestępczą, zajmującą się wprowadzaniem do obrotu środków odurzających i substancji psychotropowych. W jej skład wchodziło co najmniej 3 mężczyzn w wieku od 19 do 29 lat, a także 24-letnia kobieta. Wszyscy oni są mieszkańcami Tarnowa.

Zatrzymane osoby rozprowadzały na lokalnym rynku narkotyki w postaci marihuany, amfetaminy, haszyszu i ecstasy.

Na czele grupy stał 29-letni Wojciech T., oficjalnie bezrobotny. Jego rola polegała na zaopatrywaniu grupy w towar, który następnie sprzedawany był przez pozostałe osoby. Narkotyki trafiały na tarnowski rynek do dilerów i indywidualnych odbiorców.

Wojciech T. i jego żona zostali zatrzymani w podkrakowskiej miejscowości podczas zasadzki zorganizowanej przez tarnowskich policjantów, kiedy wracali z Chrzanowa po dokonaniu transakcji zakupu narkotyków. W samochodzie którym jechali policjanci zabezpieczyli 200 sztuk tabletek amfetaminy i 102 gramy marihuany. W Chrzanowie natomiast zatrzymany został współpracujący z grupą 28 letni mieszkaniec miasta, który w dniu zatrzymania sprzedał Wojciechowi T. środki odurzające. Ujawniono przy nim ponad 800 sztuk tabletek amfetaminy. Podczas dalszych przeszukań w miejscach zamieszkania członków gangu zabezpieczono dalsze 102 gramy amfetaminy, 170 gramów marihuany, 228 sztuk tabletek ecstasy i 70 gramów haszyszu. Łącznie w sprawie zatrzymano 6 osób. Prócz członków grupy została w ręce Policji wpadała także 19-letnia tarnowianka, która pomagała członkom grupy w ukrywaniu narkotyków.

W Prokuraturze Okręgowej w Tarnowie, nadzorującej śledztwo członkowie gangu usłyszeli m.in. zarzuty brania udziału w zorganizowanej grupie przestępczej i wprowadzania do obroty znacznych ilości środków odurzających i substancji psychotropowych, za co grozi nawet do 15 lat pozbawienia wolności.

Wobec mężczyzn Sąd Rejonowy w Tarnowie zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. 24-letnia kobieta objęta została poręczeniem majątkowym i zakazem opuszczania kraju. Samochód którym podróżowali przestępcy został tymczasowo zajęty na poczet zabezpieczenia wykonania sądowego orzeczenia. Sprawa ma charakter rozwojowy.


Info: KMP Tarnów

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A