Długo oczekiwany film już wkrótce w Kinie Millennium!
access_time 2009-12-05 11:55:27
Długo oczekiwany film Jamesa Camerona zrealizowany z wielkim rozmachem porównywalnym do Titanica. Szacowany budżet na poziomie 237 milionów dolarów daje mu trzecie miejsce pod tym względem w historii kina. Avatar, bo o tym filmie mowa, został wykonany w dwóch technikach: tradycyjnej 2D i zupełnie nowej technice 3D. Zdjęcia do filmu zostały wykonane w 2007 roku, natomiast na postprodukcję przeznaczono dwa lata.

Avatar opowiada historię sparaliżowanego byłego komandosa, który dostaje szansę odzyskania zdrowego ciała. Musi jednak wziąć udział w specjalnym programie militarnym o nazwie Avatar. W rolach głównych między innymi Sam Worthington, Sigourney Weaver, Michelle Rodriguez.

Media na całym świecie ogłaszają, że Avatar będzie przełomem kina na miarę wprowadzenia w latach 20. dźwięku. Sam Cameron uważa, że będzie to film lepszy od samego Titanica.

Trzymetrowe elfy i zakochany w nich marine zapowiadają się na największy hit ostatnich lat. Występująca w filmie Sigourney Weaver twierdzi: "Ludzie pójdą do kina na "Avatar" z czystej ciekawości. Później pójdą drugi raz, aby upewnić się, że widzieli to, co widzieli. Trzeci raz pójdą po to, aby po prostu czerpać przyjemność z oglądania filmu, który już znają. A potem wrócą jeszcze raz, bo będą tęsknić za "Avatarem". Każdy zobaczy ten film cztery razy. Po prostu".

Według szacunkowych obliczeń nowy film Jamesa Camerona - "Avatar" w samych tylko USA i Kanadzie zarobi ponad 250 milionów dolarów.

"Avatar" wzbudza ogromne emocje ze względu na przełom technologiczny, który wprowadza. Film będzie do obejrzenia w wersjach 2D oraz 3D. Słynne kamery używane podczas kręcenia są w stanie dokładnie odwzorować zachowanie ludzkiego oka i stworzyć wiarygodny obraz w trójwymiarze.

James Cameron, twórca legendarnego "Titanica" oraz "Terminatora" od czasów superprodukcji z udziałem pechowego transatlantyku nie nakręcił żadnego filmu. Twierdził, że chce stworzyć obraz, który będzie lepszy od poprzedniego.

Zyski z filmu mają być ogromne ze względu na przełamanie pewnych barier. Filmy w technologii 3D do tej pory kierowano do dzieci ("Potwory kontra Obcy"), podczas gdy Avatar jest skierowany do dorosłych. Jeśli przewidywania analityków rynku się sprawdzą, będzie to przełom w kinie na miarę wprowadzenia dźwięku.

Avatar w Kinie Millennium od 25 grudnia.

"Avatar" (USA, 2009)

Gatunek: fantastycznonaukowy/akcja/thriller
Reżyseria: James Cameron
Scenariusz: James Cameron
Obsada: Sam Worthington, Sigourney Weaver, Michelle Rodriguez, Zoe Saldana, Giovanni Ribisi, Joel Moore.
Czas: 161 minut


Info: Kino Millennium / Łukasz Maciejewski

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A