Kronika TVP 3 Kraków - Trudna sytuacja w Unii Tarnów (VIDEO)
access_time 2009-12-14 09:41:44
W sobotnim wydaniu Kroniki TVP3 ukazał się materiał o trudnej sytuacji Unii Tarnów. 17 grudnia rozstrzygnie się sprawa czy tarnowski magistrat przekaże drużynie 400 tysięcy złotych na dalsze funkcjonowanie.

Piłkarze tarnowskiej Unii udali się na urlopy. Odpoczywać będą do 11 stycznia. W tym czasie ma wyjaśnić się ich dalsza przyszłość. Wiele wskazuje na to, że nie będzie wyglądała optymistycznie a rozpad obecnej drużyny może stać się faktem.
W ostatnim dniu roztrenowania, w piątek zawodnicy spotkali się z działaczami. Przełomowych wieści nie usłyszeli. Przypomniano im tylko, że Azoty Tarnów do czasu zakończenia śledztwa w sprawie ewentualnej korupcji dotyczącej właśnie piłkarskiego zespołu, nie przekażą dla nich ani grosza. Późniejszą pomoc uzależniają od wyników dochodzenia. W tej sytuacji na ojców opatrznościowych drużyny wyrastają radni miasta Tarnowa.

Na planowanej na 17 grudnia sesji mają głosować m.in. nad przekazaniem trzecioligowej drużynie 400 tysięcy złotych. To wniosek radnego Roberta Wardzały. Nie wiadomo czy spotka się z poparaciem pozostałych rajców. Nie jest tajemnicą, że nie wszystkim jego inicjatywa się podoba.
- Zdania na ten temat są podzielone. Dużo w tej sprawie zależy od prezydenta - przekazuje anonimowo inny z radnych.

Wspomniana dotacja byłaby olbrzymim wsparciem dla trzecioligowego zespołu. Praktycznie w całości pokryłaby wydatki związane z jego wiosenymi startami, wliczając w to również stypendia. Jest jednak mały problem. Środki mają pochodzić z puli zarezerwowanej na sport kwalifikowany. Z niej mogą być finansowane m.in. wyjazdy, organizacja meczów, opłaty sędziowskie, płace dla trenerów, ale nie wynagrodzenia dla piłkarzy. A z tym właśnie w klubie jest największy kłopot.

Kronika TVP 3 Kraków - Trudna sytuacja w Unii TarnówW zakończonej rundzie jesiennej gracze nie otrzymali ani jednego stypendium. Ich dalszy brak oznacza rozkład zespołu.
- Czekamy do końca grudnia na dalszy rozwój wypadków. Przyznaję jednak, że nie wygląda to optymistycznie. Gdy nic się nie zmieni, to zaczniemy rozglądać się za innymi klubami. Każdy z nas chciałby grać w stabilnych warunkach - przekonuje Roger Radliński, kapitan zespołu.

Szukanie nowych pracodawców w Unii już się zaczęło. Drugoligowa Resovia jest wstępnie zainteresowana Tomaszem Rodakiem. W niej próbowany już był Jordan Ocłoń.
Stal Rzeszów przygląda się Łukaszowi Bartkowskiemu. Niewykluczone, że zainteresuje się też Łukaszem Lisakiem.
W obecnej sytuacji klubu niemal pewne są też odejścia Bartłomieja Bogacza, Michała Wilczyńskiego, Tomasza Bomby, Bartłomieja Łapuszka czy Marcina Pietruchy.

W klubie zdecydowany jest zostać trener Marcin Manelski.
- Działacze, chcą żebym dalej pracował z zespołem. Najwyżej skład uzupełnimy juniorami - twierdzi szkoleniowiec.


Info: ZKS Unia Tarnów

Komentarze...