Więcej miejsc parkingowych dla niepełnosprawnych
access_time 2009-12-14 14:43:55
Interwencja Radnego Rady Miejskiej, Roberta Wardzały z początku listopada br. w sprawie zwiększenia liczby miejsc parkingowych przynosi pierwsze efekty. Z informacji uzyskanych w Tarnowskim Zarządzie Dróg Miejskich wynika, że do końca roku w mieście przybędzie 25 miejsc parkingowych dla niepełnosprawnych.

O podjęcie działań w tej sprawie zwrócili się do mnie niepełnosprawni wyborcy, którzy na co dzień odczuwają skutki zbyt małej liczby miejsc parkingowych. Podkreślali, że jest to szczególnie uciążliwe w centrum miejsca i w okolicach zakładów pracy. Osoby te nie mając gdzie pozostawić pojazdów zmuszone są zatrzymywać je czasem w miejscach, które nie są do tego przeznaczone, co skutkuje mandatami karnymi. - mówi Radny Robert Wardzała.

Argumentacja niepełnosprawnych, która została przez Radnego powtórzona, trafiła do przekonania pracownikom TZDM, którzy niezwłocznie rozpoczęli wyznaczanie kolejnych miejsc. W sumie do końca roku ma być oznakowanych 25 nowych miejsc parkowania dla niepełnosprawnych. Dotychczas w całym mieście jest ich około 200. Ich wskazywaniem zajmuje się TZDM na mocy uchwały Rady Miejskiej z 2003 roku, która określa, że w strefie płatnego parkowania miejsc dla niepełnosprawnych nie może być więcej niż 10 procent.

Dziękując Tarnowskiemu Zarządowi Dróg Miejskich za szybką reakcję chciałbym jednocześnie wyrazić nadzieję, że w pełni sprawni użytkownicy parkingów będą respektować przyjęte zasady i nie będą korzystać z miejsc zarezerwowanych dla niepełnosprawnych.

Komentarze...