Nowy cykl koncertów jazzowych w TCK „Młody jazz” – Koncert zespołu AUAUA
access_time 2010-01-07 18:38:07
W styczniu 2010r rusza nowy projekt muzyczny Tarnowskiego Centrum Kultury pt. „Młody Jazz”, w założeniu którego, prezentowani będą młodzi, niedocenieni, wciąż jeszcze nieznani twórcy poruszający się w tematyce jazzowej.

Obok dotychczas organizowanych imprez jazzowych propozycja „Młody Jazz” wzbogaci ofertę muzyczną TCK-u, dając artystom szansę zaprezentowania ciekawych, młodych projektów, zaś szerokiej publiczności okazję do ich poznania za niższą, niż zwykle cenę biletów. Bilety na koncerty z cyklu „Młody jazz” sprzedawane będą w cenie 9 zł.

„Młody Jazz” nie oznacza projektów amatorskich, czy wyłącznie młodych wiekiem, lecz głównie polskich artystów, których muzyka dopiero zaczyna wędrówkę po świecie i jest u progu zdobywania popularności.

Gorąco zapraszamy na pierwszy koncert z cyklu „Młody Jazz”, w którym wystąpi zespół AUAUA. W swoim repertuarze AUAUA posiada energetyzujące kompozycje, którym puls nadaje hipnotyczny bas Marcina Jadacha osadzony na gęstych beatach perkusisty - Michała Bryndala, zespojony przez szaloną grę Joanny Dudy na instrumentach klawiszowych.

W skład formacji wchodzą:
- Joanna Duda - Nord Electro 2, Microkorg XL (Wojtek Mazolewski, Super Extra 3jo)
- Marcin Jadach - gitara basowa (Jarek Bothur Quartet)
- Michał Bryndal - perkusja, pad elektroniczny (ex. Sofa, Staff, Adam Bałdych, Gribojedow)

Koncert zespołu AUAUA, 8 stycznia 2010 (piątek), godz. 19.30.

Bilety w cenie 9 zł do nabycia w Tarnowskim Centrum Kultury (Tarnów, Rynek 5).

Auaua powstało spontanicznie latem 2008 roku w formie niezobowiązującego zespołu, złożonego z trójki przyjaciół - Joanny Dudy, Michała Bryndala i Maćka Matysiaka. Wtedy z założenia zespół ten stawiał na dobrą zabawę zarówno na próbach, na koncertach jak i po koncertach. Z czasem jednak sytuacja nabrała powagi - pierwszym jej syndromem była nagroda "Klucz Do Kariery" na konkursie Gorzów Jazz Celebrations, otrzymana w listopadzie 2008. Drugim - całkowicie autorski materiał, odznaczający się niebanalnym podejściem do kompozycji i składu potocznie zwanego "trio".

Auaua w obecnym swoim kształcie bazuje na energetycznym, mocnym przekazie na bazie groove'owych kompozycji; w ich muzyce słyszalny jest wpływ takich zespołów, jak Dazz Band, Bernard Wright, Headunters, Herbie Hancock (z albumów "Feets don't Fail Me Now", "Secrets", "Thrust", "Manchild"), Michael Jackson&Quincy Jones; wszystko to przepuszczone jest przez filtr współczesnego podejścia do muzyki i produkcji - pocięte, zsamplowane, wielokrotnie powtarzające się, wielokrotnie odnoszące się powszechnie znanych dźwięków.

Informacje: www.tck.pl, tel. 014 6 888 888

Komentarze...