Orkiestra zagrała już osiemnasty raz
access_time 2010-01-11 09:32:48
Wczorajszego dnia w całej Polsce, także w naszym mieście, zagrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Już tradycyjnie zbiórce pieniędzy towarzyszyły imprezy oraz koncerty. Przedstawiamy krótki fotoreportaż z tarnowskiego Finału WOŚP.

Imprezy towarzyszące WOŚP rozpoczęły się już w sobotę - w tarnowskich klubach można było przekazać pieniądze do puszek WOŚP, część lokali wstęp na imprezę przekazywała bezpośrednio dla orkiestry.

W niedzielę natomiast na ulicach miasta mogliśmy zobaczyć wolontariuszy. Mogliśmy m.in. uczestniczyć w tradycyjnym spotkaniu na placu Sobieskiego (żurek z Radiem RDN). W Pałacu Młodzieży odbył się specjalny pokaz spekatklu "Kopciuszek". Na scenie przy ul. Brodzińskiego gościło wiele zespołów muzycznych, w tym grupa rockowa WANDA I BANDA.

Stałym punktem tarnowskiego finału WOŚP była MOTO-ORKIESTRA, w sobotę rozpoczęta w Galerii Tarnovia, natomiast w niedzielę zawody odbyły się przy ul. Tuchowskiej.

W tym roku celem XVIII Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy jest zbiórka pieniędzy po raz drugi dla dzieci z chorobami onkologicznymi na doposażenie klinik onkologicznych oraz na sprzęt wysokospecjalistyczny.


Zdjęcia: Michał Gąciarz

Komentarze...