Anna Łabuz "Czas i przestrzeń nie istnieją" - wernisaż w Galerii
access_time 2010-03-08 14:38:51
Anna Łabuz "Czas i przestrzeń nie istnieją" - grafika i rysunek to nowa wystawa, która zagości w Galerii od 12 marca i potrwa do 6 kwietnia 2010. Wernisaż z udziałem artystki odbędzie się w piątek, 12 marca, o godz. 18.30 w Galerii Małej (Rynek 4).

Anna Łabuz - ur. w 1984 r. w Tarnowie. Od 2004 r. studiuje na Wydziale Grafiki krakowskiej ASP, gdzie w 2008 r. obroniła dyplom licencjacki w Pracowni Wklęsłodruku prof. Henryka Ożoga. Obecnie kończy studia magisterskie i pracuje nad dyplomem w tej samej pracowni. Związana z Pracownią Rysunku prof. Joanny Kaiser. Pracuje w technice akwaforty, akwatinty, czasem suchej igły i mezzotinty, dodając również techniki własne.

Tytuł wystawy nawiązuje do wypowiedzi Donalda Judda: "Czas i przestrzeń nie istnieją, potrzeba je stworzyć".

Artystka jest zainteresowana zagadnieniami czasu i przestrzeni.

"Interesuje mnie czas i jego opresyjność, fakt istnienia świata równoległego w głowie. W tym świecie nie istnieje czas, istnieją odnośniki, punkty w pamięci, ciągle transformowane od nowa. W tym "czasie, świecie myśli" czas jako taki istnieje cyklicznie, powraca się ciągle do pewnych motywów. W opozycji istnieje czas codzienności, zrytmizowany przez podział na minuty i godziny, pozbawiony względności. Mierzony i mierzalny przy pomocy czynności, które są koniecznie, niezbędne, potrzebne. Człowiek funkcjonuje według pewnych schematów czasowych; jest czas na coś, potem jest już za późno, potem jest już "po czasie".

Anna Łabuz


Info: Biuro Wystaw Artystycznych - Galeria Miejska w Tarnowie / www.gm.tarnow.pl

Komentarze...