Kolejny drobny przemyt papierosów w pociągu
access_time 2010-03-09 11:10:00
6 marca 2010 r. Funkcjonariusze placówki Karpackiego Oddziału Straży Granicznej w Tarnowie przeprowadzili kontrolę w składzie pociągu pośpiesznego relacji Przemyśl - Wrocław, jadącym przez Kraków i Katowice, pod kątem ujawniania nielegalnie przewożonych towarów akcyzowych.

Ppłk SG Dariusz Biliński, komendant placówki Karpackiego Oddziału Straży Granicznej w Tarnowie: "W bagażu 57-letniego mieszkańca Lęborka w woj. pomorskim strażnicy graniczni przeprowadzający kontrolę w pociągu znaleźli ponad 3 tysiące papierosów w paczkach z ukraińską akcyzą skarbową. W trakcie przesłuchania przyznał się on, że papierosy pochodzą z przemytu z Ukrainy. Kupił je pokątnie w Przemyślu i zamierzał nielegalnie rozprowadzać wśród znajomych po wyższych cenach niż te, za które kupił towar. Wobec sprawcy przewożenia towarów pochodzących z przemytu wszczęta została sprawa karno-skarbowa. Papierosy z ukraińską akcyzą skarbową zostały zatrzymane, zostaną przekazane do właściwego Urzędu Celnego."

Przemytnicy papierosów i alkoholu stosują taktykę przewożenia raczej niewielkich ilości papierosów z przemytu, aby zmniejszyć dolegliwość straty w razie ewentualnej wpadki. Nie jest to więc proceder aż tak opłacalny, a do tego my mamy jednak dość dużą skuteczność, bo w skali roku te drobne ilości zatrzymanych papierosów i alkoholu z przemytu sumują się w ogromne ilości, rzędu milionów sztuk zakwestionowanych i nie dopuszczonych do nielegalnego obrotu papierosów i tysiące litrów alkoholu. Jednak ostatnio zauważamy spadek ilości zatrzymywanego przez nas alkoholu z przemytu, bo jego przewożenie stało się w ostatnich latach mało opłacalne z powodu zmieniających się relacji cen. - relacjonuje Mjr SG Marek Jarosiński, rzecznik prasowy komendanta Karpackiego Oddziału Straży Granicznej w Nowym Sączu.


Info: Komenda Karpackiego Oddziału Straży Granicznej w Nowym Sączu

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A