Smooth Jazz w TCK – koncert zespołu KRESZENDO
access_time 2010-02-17 17:35:05
Obok nowej propozycji zatytułowanej „Młody Jazz” w kulturalnej ofercie Tarnowskiego Centrum Kultury wciąż pozostają koncerty jazzowe artystów, stojących na szczycie polskiej stawki muzycznej. 19 lutego w Piwnicach TCK odbędzie się koncert fantastycznej krakowskiej formacji, którą tworzą znakomitości polskiej sceny muzycznej: Adam Niedzielin, Leszek Szczerba, Jacek Królik, Grzegorz Piętak i Marek Olma. Taki skład gwarantuje ogromne emocje i niezapomniane wrażenia.

W warstwie muzycznej Kreszendo serwuje własny repertuar w Smooth Jazzowym klimacie z elementami Funky i Fusion. Niebanalnie kompozycje, ozdobione są bogatymi aranżacjami oraz wirtuozerskimi solówkami.

Na koncercie w Tarnowie usłyszymy materiał z ostatniego albumu „Tu i teraz".

Kreszendo w składzie:

Adam Niedzielin - piano
Leszek Szczerba - saksofony
Jacek Królik - gitara
Grzegorz Piętak - bas
Marek Olma - perkusja

Zespół Kreszendo powstał w 2003 r. w Krakowie. Historia grupy sięga jeszcze roku 1993, kiedy część jego członków tworzyła Jazz Trio. Wtedy zespół w składzie Adam Niedzielin, Grzegorz Piętak, Irek Głyk sięgnął po główną nagrodę w Konkursie Jazz Juniors w Krakowie prezentując kompozycje i stylistykę realizowaną później w Kreszendo. Jazz Trio związane było z Wydziałem Jazzu i Muzyki Rozrywkowej w Katowicach gdzie studiowali jego członkowie. Następnie w poszerzonym już o saksofon składzie zespół pod zmienioną nazwą na Jazz Sound Quartet wystąpił w ramach recitali dyplomowych Grzegorza Piętaka i Adama Niedzielina. W takiej formule zagrał wiele koncertów w klubach jazzowych całego kraju. Potem drogi muzyków rozeszły się, by na nowo zejść się tworząc zespół Kreszendo. Impulsem do jego powstania była chęć realizacji własnych pomysłów muzycznych i propozycja zarejestrowania i wydania płyty. Pomagała w tym sprzyjająca atmosfera krakowskich klubów jazzowych, w których zespół mógł prezentować swoją muzykę.

W 2003r. zespół nagrał swoją pierwszą płytę o tytule „Stało się”, wydaną nakładem wytwórni Sony Music. Drugą płytę "Tu i teraz” zespół wydał w roku 2007 r. nakładem Fundacji Poemat. Gościnnie wystąpili na niej m.in. Magda Steczkowska, Adam Wendt, Jerzy Główczewski i Adam Bałdych.
Zespół ma na swoim koncie wiele koncertów na terenie całego kraju, a także udział w Międzynarodowym Festiwalu Perkusyjnym, na którym gościnnie z grupą wystąpił jeden z najlepszych perkusjonistów na świecie Hakim Ludin i legenda światowej grupy Tower of Power David Garibaldi. Muzykę Kreszendo można zaliczyć do nurtu Smooth Jazzowego.


Koncert zespołu Kreszendo
19 lutego 2010r., godz. 19.30, Piwnice TCK (Tarnów, Rynek 5)
Bilety w cenie 25 zł do nabycia w Tarnowskim Centrum Kultury (Tarnów, Rynek 5).


Informacje: www.tck.pl oraz tel. 014 6 888 888

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A