Kto mieszka w „Niezwykłym Domu”?
access_time 2010-06-08 16:17:55
Przedpremierowe pokazy oraz sama premiera „Tajemniczego Domu Pana A.” Alana Ayckbourna, rozpoczną festiwal spektakli dziecięcych Mała Talia. Od piątku przez kolejne 10 dni młodzi widzowie zobaczą pięć spektakli konkursowych. W sobotę atrakcja dla wszystkich – spektakl plenerowy oraz happening z bajkowymi postaciami. Wszystkie przedstawienia odbędą się w sali teatralnej w Pałacu Młodzieży.

- Premiera „Niezwykłego domu Pana A.” w reżyserii Włodzimierza Nurkowskiego, przypadnie do gustu naszym najmłodszym widzom – mówi Edward Żentara, dyrektor naczelny i artystyczny. Jest w tym przedstawieniu to co dzieciaki bardzo lubią: sympatyczna bohaterka, jej czworonożny przyjaciel, tajemnicze miejsce, czarny charakter, a w finale … To już pozostawię wyobraźni widzów.

Scenografię do tekstu Alana Ayckbourna w tłumaczeniu Elżbiety Woźniak, przygotowała Barbara Guzik. Muzykę skomponował Krzysztof Szwajgier. W obsadzie spektaklu zobaczymy: Paulinę Kapłon jako małą Zuzię, Piotra Hudziaka w roli psa Balona, Jolantę Januszównę jako mamę oraz Jerzego Ogrodnickiego jako tytułowego Pana A., towarzyszyć im będą Paweł Kumięga i sam reżyser Włodzimierz Nurkowski w podwójnych rolach Narratorów oraz Taty i Przechodnia.

- Niespodzianką jest forma programu do przedstawienia. Obok tradycyjnie umieszczanych informacji oraz piosenki o „Różowym baloniku” jest zadanie dla milusińskich – dodaje Rafał Balawejder, z-ca dyrektora. Widzowie otrzymają szablon z kartonu. Zaznaczony jest na nim kształt domu, który będzie można pokolorować, dorysować własne elementy oraz skleić. Są też postaci z bajki, więc po powrocie z teatru będzie można pobawić dalej z naszymi bohaterami.

Program II Festiwalu Spektakli dla Dzieci Mała Talia (wszystkie prezentacje w sali teatralnej w Pałacu Młodzieży):

a)"Niezwykły dom Pana A.” Alana Ayckbourna w reż. W. Nurowskiego – Tarnowskiego Teatru im. L. Solskiego (11 czerwca o godz. 11 i 17, oraz premiera w dniu 12 czerwca o godz. 18)

b) „Dziadek” realizacja sceniczna Adama Walnego (13 czerwca o godz. 16)

c) „Czerwony Kapturek” M. Wierzbickiego w reż. P. Dąbrowskiego – Teatru im. Siemaszkowej z Rzeszowa (14 czerwca o godz. 11 i 13),

d) „Miś Tymoteusz Rym Cim Ci” J. Wilkowskiego w reż. G. Kwiecińskiego – Teatru Lalek RABCIO z Rabki Zdrój (15 czerwca o godz. 11 i 13),

e) „Tygrys Pietrek” H. Januszewskiej w reż. G. Kwiecińskiego – teatru Lalki, Maski i Aktora Groteska z Krakowa (19 czerwca o godz. 11 i 13).

Festiwal zorganizowano ze środków własnych oraz celowej dotacji ze środków Gminy Miasta Tarnowa, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego w ramach konkursu Mecenat. Mecenasem Teatru jest Karpacka Spółka Gazownictwa. Cały przegląd będzie kosztował ok. 112 tys zł.


Zobacz dokładny opis festiwalu "Mała Talia"


Info: Tarnowski Teatr im. Ludwika Solskiego

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A