Diecezja tarnowska ma 36 nowych kapłanów
access_time 2010-05-31 09:04:39
Diecezja tarnowska ma 36 nowych kapłanów. Święceń udzielił diakonom biskup tarnowski Wiktor Skworc. Neoprezbiterzy podkreślają, że duże znaczenia ma dla nich to, że zostali wyświęceni w Roku Kapłańskim. Pracę duszpasterską w parafiach diecezji rozpoczną pod koniec sierpnia.

Podczas uroczystości w tarnowskiej katedrze, bp Wiktor Skworc powiedział w homilii, że "kapłanem jest się tylko dzięki Chrystusowi, Jego łasce, udzielonej przez posługę Kościoła. Niech niezasłużony dar kapłaństwa uczy nas pokory" podkreślił kaznodzieja.

O nowych księżach mówi biskup tarnowski Wiktor Skworc:
lub ->POBIERZ


Przypominając patrona Roku Kapłańskiego, św. Jana Marię Vianney'a, bp Skworc wskazywał, że kapłan uczy się pokory na klęczkach. Mówiąc o tym, że nowi księża pójdą do świata, aby reprezentować w nim i wobec niego Boga, dodał, że ważny jest kapłański strój - sutanna, alba, stuła i ornat.

-Niech szczególnie kapłańska, liturgiczna szata będzie manifestacją Waszej komunii z Jezusem umacnianej na drodze życia według rad ewangelicznych: czystości, ubóstwa i posłuszeństwa. Szanujcie szatę łaski - powiedział biskup tarnowski.

Hierarcha podkreślił natomiast, że tylko w jednym wypadku można "podrzeć kapłańskie szaty - na bandaże dla ubogich i cierpiących, dosłownie i w przenośni. Nie wahajcie się od dziś ofiarować siebie całkowicie, totalnie i nieodwołalnie drugiemu człowiekowi, zwłaszcza temu, z którym Jezus się utożsamia, Kościołowi i Ewangelii" mówił bp Skworc.

Przewodniczący Komisji Episkopatu Polski ds. Misji akcentował ponadto, że dziś na kapłanów czeka też Kościół powszechny, zwłaszcza w krajach misyjnych. Wskazywał, że świat potrzebuje kapłanów, którzy będą głosić Dobrą Nowinę także na nowych areopagach misyjnych m.in. w sieci internetowej.

Mówią neoprezbiterzy:
lub ->POBIERZ


Zdjęcia pochodzą z Archiwum Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie.


Przygotowała Ewa Biedroń - (DSI) Diecezjalny Serwis Informacyjny

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A