"SPE SALVI 2010" - 3 czerwca na Rynku w Tarnowie
access_time 2010-05-31 10:14:04
Już po raz trzeci na Rynku w Tarnowie, w Uroczystość Bożego Ciała – 3 czerwca 2010 r. Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży z Bazyliki Katedralnej oraz Inicjatywa Młodzi Misjom diecezji tarnowskiej (IM2), z ogromną pomocą i sporym zaangażowaniem uczniów różnych tarnowskich placówek szkolnych organizuje Koncert Ewangelizacyjno-Charytatywny „SPE SALVI”.

Podobnie jak w poprzednich latach głównym celem wydarzenia jest publiczna manifestacja wiary młodych katolików oraz w duchu chrześcijańskiej solidarności wsparcie nadzieją tych ludzi, którzy są w trudnej sytuacji i oczekują naszej pomocy. W tym roku idea, która przyświeca organizatorom to pomoc Republice Środkowoafrykańskiej, a dokładnie tarnowskim misjonarzom prowadzącym szpital w Bagandou – dla Pigmejów w afrykańskiej dżungli. Mając jednak świadomość wielkiej tragedii, która spotkała wielu naszych rodaków w wyniku tegorocznej powodzi ostatnią część Koncertu – POPORATORIUM „MIŁOSIERDZIE BOŻE” pragniemy dedykować wszystkim, którzy ucierpieli poprzez ten kataklizm.

Główna część koncertu rozpoczyna się o godz. 18.30 występem TARNOWSKIEGO CHÓRU GOS.PL, po którym odbędzie się aukcja obrazów na rzecz szpitala w Bagandou, namalowanych przez uczniów Zespołu Szkół Plastycznych w Tarnowie. Na zakończenie Koncertu wykonane zostanie, wspomniane już wcześniej Poporatorium ”Miłosierdzie Boże”. Warto również nadmienić, że w godzinach popołudniowych, w łączności z całym przedsięwzięciem odbywać się będzie MISYJNY PIKNIK RODZINNY z wieloma atrakcjami dla najmłodszych.

Patronat nad koncertem objął Biskup Tarnowski Wiktor Skworc oraz Prezydent Miasta Tarnowa Ryszard Ścigała.


Info: Organizatorzy

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A