Tauron Azoty Tarnów - Unia Leszno 39-51
access_time 2010-05-31 10:55:04
We wczorajszym spotkaniu pomiędzy Tauron Azoty Tarnów a Unią Leszno lepsi okazali się zawodnicy gości, którzy wygrali drugie spotkanie z tarnowskimi Jaskółkami w tym sezonie. Leszczyńskie Byki do zwycięstwa poprowadził wychowanek Unii Tarnów Janusz Kołodziej, który zdobył 14 punktów i 1 bonus. Wśród tarnowian najlepiej spisał się Sebastian Ułamek - zdobywca 10 "oczek" i 2 bonusów.


Aura po raz pierwszy w tym sezonie była łaskawa dla tarnowskich działaczy i kibiców - mecz udało się rozegrać na torze przygotowanym przez trenera Mariana Wardzałę, nie zmienionym przez deszcz. Jednak do ostatnich minut przed prezentacją nad stadionem w Mościcach wisiała ogromna czarna chmura strasząca deszczem. Na szczęście tylko trzy ostatnie biegi rozegrano przy drobnej mżawce.

Spotkanie już od pierwszych wyścigów zapowiadało się na ciekawe i wyrównane widowisko. W biegu młodzieżowym najlepiej wystartował Jurica Pavlic, który do mety nie oddał prowadzenia. Był to bardzo dobry początek udanego spotkania w wykonaniu młodego Chorwata. Za plecami Jurka zameldowali się juniorzy gospodarzy i tarnowianie rozpoczęli pojedynek od remisu. W drugiej odsłonie dnia od startu do mety prowadził Jarosław Hampel, a Troy Batchelor, który źle rozegrał pierwszy wiraż nie zdołał odebrać punktów Marcinowi Rempale i Bjarne Pedersenowi.

W trzeciej gonitwie ładną walkę o 1 punkt stoczył Damian Baliński z Patrickiem Hougaardem. Leszczynianin przez trzy okrążenia kąsał atakami jadącego po 1 "oczko" Duńczyka i na pierwszym wirażu ostatniego okrążenia odważnym atakiem wyszedł na punktowaną pozycją. Na prowadzeniu, daleko przed przeciwnikami, przyjechał Janusz Kołodziej i Unia Leszno wyszła na prowadzenie, którego nie oddała do końca spotkania.

Kunsztem jazdy popisał się Jarosław Hampel w biegu piątym. Mały po słabym starcie nie pozostawił na dystansie szans Patrickowi Hougaardowi i Sebastianowi Ułamkowi. Jeszcze więcej emocji dostarczyła gonitwa numer siedem - świetnie wystartował Bjarne Pedersen, jednak Duńczyk jechał pasywnie przy krawężniku, pozostawiając szerokie pole manewru goniącemu go Juricy Pavlicowi. Chorwat kilkakrotnie próbował nożyc - wchodził w wiraż szeroko, wychodził przy krawężniku i w ostateczności udało mu się wyprzedzić Pedersena. Równocześnie piękną walkę o 1 punkt stoczył Marcin Rempała, który pokonał na dystansie Leigh Adamsa.

Pierwszym optymistycznym akcentem spotkania był wyścig ósmy, w którym trener Marian Wardzała zastosował podwójną rezerwę taktyczną - Krzysztofa Kasprzaka zastąpił Sebastian Ułamek a Szymona Kiełbasę Martin Vaculik. Tarnowianie spisali się lepiej na starcie niż para Hampel - Batchelor i jadąc parą dowieźli do mety podwójne zwycięstwo. Na odpowiedź gości nie trzeba było czekać długo - już w następnym wyścigu Byki zdobyły 4 "oczka". Najszybszy na starcie był Marcin Rempała, jednak już na drugim wirażu wyprzedził go Janusz Kołodziej, który w dniu dzisiejszym był poza zasięgiem zarówno tarnowian jak i kolegów z drużyny.

W gonitwie dziesiątej powróciły marzenia o pozytywnym rezultacie - Sebastian Ułamek wygrał start, a po "szerokiej" Adamsa i Pavlica minął Patrick Hougaard. Tarnowianie dowieźli 5 punktów, zmniejszając tym straty do tylko 2 "oczek". Niestety już w następnym biegu leszczynianie odnieśli podwójne zwycięstwo - po raz czwarty bieg wygrał Janusz Kołodziej, a Troy Batchelor zdołał się obronić przed atakami Marcina Rempały.

Przed biegami nominowanymi goście prowadzili 6 punktami i tarnowscy kibice po cichu jeszcze liczyli na dobry wynik. W biegu czternastym wygrał Troy Batchelor - młody Australijczyk po słabym początku zawodów zrehabilitował się za mało skuteczną jazdę. Szans na walkę o punkty pozbawił Marcina Rempała defekt motoru, więc 2 "oczka" przywiezione przez Patricka Hougaarda były tylko satysfakcją dla duńskiego młodzieżowca. Ostatnia gonitwa dnia była zwieńczeniem wygranej Unii Leszno - Jarosław Hampel i Janusz Kołodziej od startu do mety, niczym szarżujące byki jechali na prowadzeniu, ciesząc się z kolejnego zwycięstwa.

Unia Leszno jest drużyną, która walczy o złoty medal DMP. Leszczynianie pokazali, że mają skład, który może osiągnąć wszystko. W dniu dzisiejszym Janusz Kołodziej był poza zasięgiem przeciwników. Wychowanka tarnowskiej Unii wspierali: Jarosław Hampel, Leigh Adams oraz Jurica Pavlic, który przebudził się po kilku słabych spotkaniach. W tarnowskiej drużynie cieszyć może dobra postawa młodzieżowców - cała trójka juniorów spisała się dobrze, a Patrick Hougaard wywalczył sobie miejsce w składzie na kilka najbliższych meczy. Zdecydowanie zawiedli zawodnicy, którzy mieli być liderami zespołu - Bjarne Pedersen i Krzysztof Kasprzak. Trochę w kratkę jeździł Sebastian Ułamek, który w sześciu biegach zdobył 10 punktów.

Tauron Azoty Tarnów: 39
9. B. Pedersen (1*,2,0,1*) 4+2
10. M. Rempała (2,1*,2,1,D) 6+1
11. S. Ułamek (2,1*,2*,3,1,1) 10+2
12. P. Hougaard (0,2,2*,2,2,0) 8+1
13. K. Kasprzak (0,0) 0
14. Sz. Kiełbasa (2,T,2) 4
15. M. Vaculik (1*,2,1,3,0) 7+1

Unia Leszno: 51
1. J. Hampel (3,3,1,D,3) 10
2. T. Batchelor (0,U,0,2*,3) 5+1
3. J. Kołodziej (3,3,3,3,2*) 14+1
4. D. Baliński (1,2*,1,0) 4+1
5. L. Adams (3,0,1,3,1) 8
6. S. Musielak (0) 0
7. J. Pavlic (3,1,3,0,3) 10

Bieg po biegu:

1. J. Pavlic, Sz. Kiełbasa, M. Vaculik, S. Musielak 3:3 (3:3)
2. J. Hampel, M. Rempała, B. Pedersen, T. Batchelor 3:3 (6:6)
3. J. Kołodziej, S. Ułamek, D. Baliński, P. Hougaard 2:4 (8:10)
4. M. Vaculik, L. Adams, J. Pavlic, K. Kasprzak 2:4 (10:14)
5. J. Hampel, P. Hougaard, S. Ułamek, T. Batchelor (U) 3:3 (13:17)
6. J. Kołodziej, D. Baliński, M. Vaculik, K. Kasprzak 1:5 (14:22)
7. J. Pavlic, B. Pedersen, M. Rempała, L. Adams 3:3 (17:25)
8. M. Vaculik, S. Ułamek, J. Hampel, T. Batchelor 5:1 (22:26)
9. J. Kołodziej, M. Rempała, D. Baliński, B. Pedersen 2:4 (24:30)
10. S. Ułamek, P. Hougaard, L. Adams, J. Pavlic 5:1 (29:31)
11. J. Kołodziej, T. Batchelor, M. Rempała, M. Vaculik 1:5 (30:36)
12. J. Pavlic, Sz. Kiełbasa, S. Ułamek, J. Hampel (D) 3:3 (33:39)
13. L. Adams, P. Hougaard, B. Pedersen, D. Baliński 3:3 (36:42)
14. T. Batchelor, P. Hougaard, L. Adams, M. Rempała (D) 2:4 (38:46)
15. J. Hampel, J. Kołodziej, S. Ułamek, P. Hougaard 1:5 (39:51)


Info: Info: ŻSSA Unia Tarnów / www.unia.tarnow.pl

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A