„Dorożka” kontra „Ildefonsjada”
access_time 2010-06-02 12:47:05
Tarnowski Teatr w ramach Święta Miasta Tarnowa – ZDEARZENIA 2010 zaprezentuje „Ildefonsjadę”. Wcześniej widzowie zobaczą spektakl przygotowany przez uczestników Uniwersytetu III Wieku - „ZACZAROWANA DOROŻKA Trzeciego Wieku”. Całość rozpoczyna się o godz. 17.00 w sali teatralnej w Pałacu Młodzieży w sobotę (5 czerwca).

-To będzie prawdziwe „zderzenie”. Nasi adepci grający w ramach Sceny Młodych oraz osoby z Uniwersytetu Trzeciego Wieku – mówi Edward Żentara, dyrektor naczelny i artystyczny. Oba przedstawienia oparte są na twórczości Gałczyńskiego. Jestem ciekaw jak odbierze je w takim zestawieniu publiczność.

Spektakl „Ildefonsjada w reżyserii Małgorzaty Krzysicy miał premierę 19 lutego 2010. Do tej pory był zagrany już kilkanaście razy przy żywo reagującej młodej widowni.

„ZACZAROWANA DOROŻKA Trzeciego Wieku” wg scenariusza i reżyserii W. Markiewicza, scenografia Jerzy Napieracz.
Spektakl został przygotowany w ramach warsztatów teatralnych przez Uniwersytet III Wieku przy MWSE w Tarnowie, a pierwszy pokaz odbył się 27 maja w Zespole Sztuk Plastycznych.

Tarnowskie ZDEARZENIA potrwają od od 4 do 6 czerwca. Najważniejszych wydarzenia zaplanowane na te dni to koncerty Ray'a Wilson'a, zespołu HEY, Leszka Cichońskiego oraz grupy Anawa, która wraz ze swoimi gośćmi wykona najpiękniejsze piosenki Marka Grechuty.


Info: Tarnowski Teatr im. Ludwika Solskiego

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A