Betlejemskie Światło Pokoju w Tarnowie
access_time 2010-12-15 13:59:35
Już po raz 20-ty tarnowscy harcerze z Hufca ZHP im. gen. Józefa Bema odebrali w imieniu mieszkańców Tarnowa Betlejemskie Światło Pokoju i przekażą je tarnowianom podczas mszy św. 19 grudnia w kościele pw. św. Krzyża i św. Filipa Neri.


Tradycyjnie już z Groty Narodzenia Jezusa Chrystusa w Betlejem skauci austriaccy przewożą Światło do Katedry Wiedeńskiej, skąd odbierają je skauci z pobliskich krajów i przekazują swoim sąsiadom tak, by Płomień otoczył całą Europę.

- Jak co roku tarnowscy harcerze biorą udział w uroczystym przekazaniu Betlejemskiego Światła Pokoju w Krakowie, gdzie reprezentanci wszystkich środowiska harcerskich z całej Polski udają się na mszę świętą do Kościoła Mariackiego – mówi komendant tarnowskiego hufca ZHP, harcmistrz Maksym Pękosz. – Po zakończeniu mszy, Betlejemskie Światło Pokoju przekazywane jest harcerzom, którzy zabierają je do swoich miast.

Podobnie jak w latach ubiegłych harcerze przekażą Betlejemskie Światło Pokoju Prezydentowi RP, Prezesowi Rady Ministrów, Marszałkom Sejmu i Senatu oraz do wielu urzędów i instytucji. Tarnowscy harcerze przekażą w najbliższych dniach Betlejemskie Światło Pokoju do wielu instytucji i organizacji zarówno w Tarnowie jak i na terenie powiatów: tarnowskiego i dąbrowskiego. Betlejemskie Światło Pokoju będzie przekazane również mieszkańcom miasta w kościele pw. św. Krzyża i św. Filipa Neri w Tarnowie podczas nabożeństwa o godz. 17.00 w dniu 19 grudnia. Ponadto Betlejemskie Światło Pokoju można odebrać również w siedzibie komendy hufca Związku Harcerstwa Polskiego w Tarnowie, ul. Konarskiego 17, do dnia 21 grudnia br. włącznie w godzinach dyżuru hufca. Więcej informacji dotyczących możliwości odebrania Światła w tarnowskim hufcu można znaleźć na stronie www.tarnow.zhp.pl  

Związek Harcerstwa Polskiego jest największą, skupiającą wolontariuszy organizacją wychowawczą dzieci i młodzieży, działającą w Polsce, zrzeszającą ok. 120 tys. zuchów, harcerzy, instruktorów i seniorów. W 2010 roku Związek Harcerstwa Polskiego obchodzi jubileusz 100lecia harcerstwa na ziemiach polskich. W 2011 roku tarnowskie harcerstwo będzie obchodziło 100lecie działalności ruchu na terenie miasta Tarnowa i regionu tarnowskiego.

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A