Wigilia dla bezdomnych i opuszczonych (FOTO)
access_time 2010-12-29 17:00:26
W przedświąteczną środę rekordowa liczba ponad 170 bezdomnych i opuszczonych uczestniczyła w wigilii, stanowiącej finał jedenastej akcji „Śpieszmy się kochać bliźnich”. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.


- Było to naprawdę, niezwykłe spotkanie, obfitujące w wiele niezapomnianych przeżyć i wrażeń zarówno dla zaproszonych bezdomnych oraz opuszczonych jak i organizatorów - twierdzi koordynator akcji Stanisław Olszówka.

Głównymi realizatorami akcji była młodzież ze wszystkich typów szkół Ziemi Tarnowskiej, która poprzez zbiórki pieniężne w swoich klasach, zbierała środki na realizację tego niezwykłego przedsięwzięcia. Nad sprawnym przebiegiem XI edycji akcji „Śpieszmy się kochać bliźnich,” czuwali wolontariusze z Towarzystwa Powszedniej Pomocy „Serce” w Tarnowie.

Ten niezwykły wieczór poprzedziła Msza św. w intencji bezdomnych i opuszczonych, która została odprawiona przez ks. Zbigniewa Guzego – przedstawiciela Biskupa Tarnowskiego. Następnie w stołówce Centrum Kształcenia i Wychowania OHP przy ul. Mościckiego rozpoczęło się uroczyste spotkanie wigilijne, które upłynęło w staropolskim i świątecznym nastroju. Było dzielenie się opłatkiem, życzenia, wiele refleksji i wspomnień. Piękne życzenia świąteczne złożyli zebranym goście: ks. Zbigniew Guzy, Henryk Słomka-Narożański - wiceprezydent Tarnowa, radni Rady Miejskiej w Tarnowie: Agnieszka Wolińska, Małgorzata Mękal, Robert Wardzała; Jerzy Woliński - prezes JRCH, Piotr Olszówka - dyrektor UPS Tarnów, nauczyciele: Joanna Przygoda (Gimnazjum nr 2), Elżbieta Teper (ZSEG), Tomasz Przygoda (Gimnazjum nr 6); Alfreda Kozyra – przedstawiciel służby zdrowia, Ewa Szatko - Kierownik Gospodarstwa Pomocniczego OHP oraz realizatorzy akcji, w imieniu młodzieży: Magdalena Słowik (III LO), Karolina Mochylska (I LO) oraz Stanisław Olszówka - TPP „SERCE”

Na stołach przykrytych śnieżnobiałym obrusem królowały wigilijne potrawy: barszczyk z uszkami, ryba smażona z ziemniakami i surówką, ryba po grecku, pierogi z kapustą, pierogi ruskie, gołąbki, groch z kapusta, kompot ze śliwek, owoce, ciasto oraz kawa i herbata. Wieczerzę wigilijną uświetnił koncert kolęd w wykonaniu Daniela Pochronia, który dostarczył uczestnikom wiele radości i wzruszeń, otrzymując w zamian wielkie brawa od wszystkich uczestników wigilii. Ten niezwykły wieczór był dla wielu okazją do przemyśleń o dotychczasowym życiu. U części zebranych można było dostrzec na policzkach łzy. Wszyscy uczestnicy wigilii otrzymali świąteczne paczki żywnościowe, które pomogli zgromadzić zaprzyjaźnieni sponsorzy. Gorące brawa połączone z owacją na stojącą zostały skierowane w stronę siostry Iwon, która na co dzień przygotowuje zupę dla bezdomnych u XX. Bernardynów.

Wieczerza Wigilijna nie mogłaby się odbyć bez zaangażowania wielu uczniów wszystkich typów szkół Ziemi Tarnowskiej. Szczególne słowa uznania należą się uczniom placówek, które aktywnie zaangażowały się w to niezwykłe dzieło:
Szkoła Podstawowa nr: 1, 5 , 9, 17, 18, 23 w Tarnowie, Szkoła Podstawowa w Jodłówce-Wałkach, Koszycach Małych, Publiczna Szkoła Podstawowa w Zgłobicach, Publiczne Gimnazjum nr 1 w Ryglicach, Gimnazjum nr: 1, 2, 6, 7 w Tarnowie, ZSP w Tarnowcu, ZSOiZ w Skrzyszowie oraz ZSME, ZSEG, ZSB, ZSP, ZSTZ, ZSO nr 4 i 5 w Tarnowie.

Realizatorzy serdecznie dziękują również dyrekcji oraz pracownikom Centrum Kształcenia i Wychowania OHP, instytucjom i firmom, które włączyły się do XI Finału Akcji „ Śpieszmy się kochać bliźnich”, a są to:
Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli, UPS, ZWRI sp. z o.o., Jednostka Ratownictwa Chemicznego sp. z o.o., NRR GRUPA POLDIM sp. z o.o., LEIER POLSKA S.A., Hurtownia „Neptun”, Piekarnia „Klich”, Piekarnia PSS, Piekarnia„BŁAJAN”, Cukiernia”TARGOWA”, Hurtownia ”MARCELA”, Zakłady Przemysłu Mięsnego „TAURUS” w Pilznie, Zakład Przetwórstwa Mięsnego „ROL-PEK”, Hurtownia Wędlin „HAWED”, MPEC, XEROexpress, Drukarnia Cyfrowa Tadeusz Filipów.

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A