Mali pacjenci z dużą przychodnia i pierwsza w Tarnowie medycyna podróży
access_time 2011-01-13 19:05:01
Tarnowskie dzieciaki od początku stycznia mają zapewnioną opiekę medyczną w zupełnie nowym miejscu. CenterMed z początkiem nowego roku uruchomił specjalnie im dedykowane gabinety w swoim Centrum przy ul. Skargi 29 a.


Do Specjalistycznego Centrum na Skargi CenterMed przeniósł poradnię, która dotąd funkcjonowała na Placu Sobieskiego, i do której zapisanych było ponad 3 tysiące dzieci. – Teraz nasza pediatria zyskała nowe oblicze. Całość opieki pediatrycznej z budynku w starszej części miasta została przeniesiona do nowoczesnego skrzydła przychodni na ul. Skargi. Nowa lokalizacja znacznie poprawiła standard wykonywanych usług – wyjaśnia Andrzej Witek, prezes Zarządu CenterMed.

Na pewno jednym z walorów nowego miejsca jest jego dostępność komunikacyjna. Placówka na Skargi ma swój własny parking, w pobliżu łatwiej niż w centrum znaleźć miejsce postojowe. Ponadto sam budynek na Skargi jest obiektem młodym, z lepszą logistyką, lepszymi rozwiązaniami architektonicznymi. Teraz z dodatkowo wyremontowanym i przystosowanym pod potrzeby dzieci i rodziców skrzydłem będzie stanowił nową jakość w opiece zdrowotnej nad dziećmi. – Lekarze pozostają ci sami, panie pielęgniarki także – mówi prezes Witek. – Myślę, że zarówno rodzice, jak i dzieci będą zadowoleni ze zmiany.


Medycyna podróży – pierwsza w Tarnowie


Jak zabezpieczyć się przed wyjazdem do egzotycznych krajów? Co zrobić, by wycieczka nie zakończyła się groźną i uciążliwą chorobą? Jak zadbać o zdrowie i bezpieczeństwo dzieci? Co grozi nam w Polsce i innych krajach Europy? CenterMed, jako pierwsza przychodnia w Tarnowie i regionie otworzyła profesjonalne Centrum Medycyny Podróży. Fachowych porad i konsultacji udzielać będą certyfikowani lekarze specjaliści: Alicja Jaworska i Krzysztof Lis.

Nowe Centrum Medycyny Podróży działa od początku stycznia w zmodernizowanej przychodni CenterMed przy ul. Skargi 29 a w Tarnowie. – Uruchomienie tego Centrum to wymóg czasów, bo coraz więcej ludzi wybiera wypoczynek w Afryce, Azji, Ameryce Południowej i Środkowej. A tam nasze zdrowie, nasz organizm narażone są na różnorakie choroby – mówi Andrzej Witek, prezes Zarządu CenterMed. – Postanowiliśmy pomóc ludziom, uświadomić im zagrożenia i podpowiedzieć, jak mogą się uchronić.

Lekarze, którzy będą pracować w Poradni Medycyny Podróży przeszli specjalistyczne kursy i szkolenia. – Mimo, że jesteśmy lekarzami, sami nie do końca uświadamialiśmy sobie, jak wielu groźnych chorób i jak łatwo można się nabawić podczas egzotycznych podróży – mówi Alicja Jaworska, specjalista chorób zakaźnych, pediatra, certyfikowany lekarz medycyny podróży. – Nie tylko zresztą tam, także wypoczywając w Polsce czy Europie czyha na nasze zdrowie wiele niebezpieczeństw.

Lista chorób rzeczywiście jest obszerna z najgroźniejszą malarią, na którą rocznie zapada od 300 do 500 milionów ludzi, a 2 miliony umiera! Poza tym m.in.: krztusiec, tężec, błonica, polio, dur brzuszny, żółta gorączka, wścieklizna, cholera, kleszczowe zapalenie mózgu, odra, świnka, różyczka, WZW typu A i B… Jak skutecznie zabezpieczyć się? To zależy od wielu czynników: w jaki region świata jedziemy, o jakiej porze roku, jaką stosujemy dietę, czy się leczymy? Ale generalnie najpewniejszym sposobem jest szczepienie. – Jesteśmy po to, by po pierwsze po przeprowadzeniu precyzyjnego wywiadu doradzić, a po drugie zlecić i wykonać optymalny sposób profilaktyki. Generalnie, najbardziej optymalną formą są szczepienia – podsumowuje Alicja Jaworska.

Poradnia Medycyny Podróży posiada Międzynarodowy Certyfikat i wydaje międzynarodową „żółtą książeczkę” szczepień.

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A