Był Sobie Blues – 5 Letni Festiwal Bluesa
access_time 2010-08-06 18:49:57
Już po raz piąty Tarnowskie Centrum Kultury zaprasza sympatyków bluesa na sierpniowe koncerty podczas festiwalu „Był sobie Blues – Letni Festiwal Bluesa”, które tradycyjnie odbędą się na tarnowskim Rynku.

Podobnie, jak w poprzednich edycjach festiwalu „Był sobie Blues” i tym razem nie braknie muzycznych niespodzianek. „Był Sobie Blues”, to trzy duże koncerty plenerowe na tarnowskim Rynku, zaś nowością tegorocznej imprezy będą tzw. „Koncerty Dżemujące”, czyli muzyczne spotkania w Piwnicach TCK z artystami i zaproszonymi gośćmi, którzy wcześniej wystąpili na dużej scenie. Inaczej, niż dotychczas będzie również wyglądał kalendarz imprez, koncerty odbędą się bowiem w dwa piątki (13 i 20.08) oraz w sobotę (28.08), a ich początek tradycyjnie o godz. 19.00.

Po koncertach w plenerze, o godz. 23.00 muzyczne życie zacznie tętnić w urokliwych Piwnicach TCK, gdzie na fanów bluesa czekać będzie „dogrywka” z udziałem zaproszonych gości. Na rynkowej scenie możemy liczyć na potężną dawkę żywego bluesa, którego zagrają zarówno młode, wciąż jeszcze nie znane formacje muzyczne, jak i gwiazdy polskiej muzyki rozrywkowej, jak np.: Maciej Maleńczuk, dla którego będzie to już kolejna wizyta na festiwalu „Był sobie blues”. Współautorem Festiwalu, animatorem, zarówno koncertów na dużej scenie, jak i „koncertów dżemujących” jest Wojciech Klich, który też cały festiwal poprowadzi.
Program festiwalu:
13.08 (piątek) PRZYTUŁA & KRUK
M. MALEŃCZUK
W. KLICH

20.08 (piątek)
ROMEK PUCHOWSKI
BOOGIE BOYS
W.KLICH


28.08 (sobota)
SZÓSTA ZERO DWIE
BLUE SOUNDS
DEVIL BLUES
W.KLICH


Wszystkie koncerty odbędą się na Tarnowskim Rynku, początek o godz. 19.00 – Wstęp wolny! Po każdym koncercie plenerowym, o godz. 23.00 w Piwnicach TCK odbędzie się „Koncert dżemujący” z udziałem artystów festiwalowych i zaproszonych gości. Wstęp na „Koncerty dżemujące”: 10 zł. Bilety do nabycia w przedsprzedaży w TCK (Tarnów, Rynek 5).


Info: Tarnowskie Centrum Kultury
Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A