Sprzęt dla antyterrorystów od Prezydenta Tarnowa
access_time 2010-10-22 11:51:19
Nieetatowa Grupa Realizacyjna KMP Tarnów czyli tarnowscy antyterroryści dzięki wsparciu włodarzy miasta wzbogacili się o nowe wyposażenie. W dniu dzisiejszym w tarnowskiej Komendzie Prezydent miasta Ryszard Ścigała wręczył na ręce Komendanta Miejskiego insp. Zbigniewa Ostrowskiego dar, którego wartość wyniosła blisko 6700 złotych.


Wśród nowego sprzętu znalazły się m.in. rękawice, buty taktyczne, wykrywacz metalu, topór z izolowaną rękojeścią zdolny przeciąć przewody elektryczne o mocy do 1000V. To sprzęt wysokiej klasy, atestowany, niezbędny do zadań jakie wykonują członkowie grupy realizacyjnej. Zabiegaliśmy o środki na jego zakup, sprzęt jaki mamy jest już częściowo zniszczony i wymagał wymiany - mówi Komendant Ostrowski. W dzisiejszej uroczystości brali także udział obdarowani członkowie Nieetatowej Grupy Realizacyjnej, którzy nie kryli zadowolenia w nowego sprzętu.

Przypomnijmy, że w tym roku Gmina Miasta Tarnów przekazała tarnowskiej Policji łącznie blisko 230 tysięcy złotych. Na sumę tę składa się:
-100 tysięcy złotych przekazane w ramach Funduszu Wsparcia Policji z przeznaczeniem na remonty komendy, pomieszczeń oficerów dyżurnych KMP i komisariatów miejskich,
- 40 tysięcy złotych - na płatne patrole w mieście,
-12 tysięcy złotych - na nagrody pieniężne dla wyróżniających się w służbie policjantów prewencji,
- 77 tysięcy - to wartość przekazanego w lipcu nie oznakowanego Forda Mondeo
- 144 sztuk narkotestów o wartości 10 tysięcy złotych.

W budżecie miasta z zatwierdzonego rocznego planu pozostało 65 tysięcy złotych na bezpieczeństwo publiczne z przeznaczeniem dla naszych służb. Informacje na temat Nieetatowej Grupy Realizacyjnej znajdziecie Państwo pod podanym niżej adresem. Dodam, tylko że członkowie NGR brali w tym roku udział m.in. w zatrzymaniu zabójcy żony przy ul. Pakowej, zatrzymaniu w Wydz. Kryminalnym KWP dwóch sprawców napadów na banki, chorego mężczyzny który demolował mieszkanie i groził wysadzeniem bloku przy ul. Westerplatte w Tarnowie.

Więcej o Nieetatowej Grupie Realizacyjnej na www.tarnow.policja.gov.pl


Info: KMP Tarnów

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A