Tarnowski samorząd znów pomaga strażakom
access_time 2010-11-19 15:10:25
Szef tarnowskiego samorządu Ryszard Ścigała podziękował tarnowskim strażakom za pomoc mieszkańcom w sytuacjach, które wymagają szczególnego zaangażowania i siły. Mowa przede wszystkim o powodziach, które od kilku lat systematycznie nawiedzają miasto i region.


Okazją do złożenia podziękowań był Uroczysty Apel, który zorganizowano w Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Tarnowie. Zapewnianie bezpieczeństwa mieszkańcom to jedno z najważniejszych zadań samorządu. Tarnów realizuje je poprzez wspieranie zajmujących się tym służb. W tym roku Miejska Komenda Państwowej Straży Pożarnej otrzymała dofinansowanie w kwocie 367 tysięcy złotych, które w przeważającej części zostało przeznaczone na zakup sprzętu ratowniczego.

Łódź i amfibia to główne cele, na jakie tarnowska komenda Państwowej Straży Pożarnej przeznaczyła 270 tys. zł. z otrzymanego od Gminy Miasta Tarnowa dofinansowania. Sprzęt ten będzie szczególnie przydatny podczas akcji powodziowych.

Podczas apelu najbardziej zasłużeni tarnowscy strażacy otrzymali odznaczenia państwowe i resortowe oraz nominacje na wyższe stopnie.


Info, foto: Urząd Miasta Tarnowa

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A