Tarnów w Białej Cerkwi (FOTO)
access_time 2011-03-03 11:44:50
Z pobytu na Ukrainie wrócili przedstawiciele władz Tarnowa i Tarnowskich Przedsiębiorców na Ukrainie. Wyjazd związany był z obchodami 10-lecia Kijowskiej Wojewódzkiej Izby Przemysłowo - Handlowej.


Efektem jest podpisanie listu intencyjnego w sprawie realizacji projektu kulturalnego. Samorząd Tarnowa przekazał ponadto tamtejszej polonii komplet polskich książek i publikacji.

Delegacja spotkała się z władzami Miasta Biała Cerkiew. Podpisano list intencyjny w sprawie wspólnej realizacji projektu kulturalnego pod nazwą "Tygiel kultury – Interdyscyplinarna Sieć Współpracy Artystów Europejskich". W trakcie spotkania Mer Białej Cerkwi W. Sawczuk odznaczył Złotym Krzyżem Zasługi dla Białej Cerkwi zastępcę prezydenta Henryka Słomkę – Narożańskiego, który odebrał wyróżnienie w imieniu władz Tarnowa i jego mieszkańców. Listy gratulacyjne od Mera Białej Cerkwi otrzymali ponadto zasłużeni dla Ukrainy: Antoni Góral - Dyrektor Centrum Kształcenia i Wychowania OHP oraz Jan Karkowski - Prezes Tarnowskiej Fundacji Dobrosąsiedzkiej Współpracy.

Kolejnym etapem wizyty było spotkanie z zespołem teatru im. Saksaganskogo - instytucji kultury miasta Biała Cerkiew. Tematem rozmów była bezpośrednia wymiana zespołów i grup twórczych ze szczególnym uwzględnieniem udziału młodzieży z obydwu miast w poszczególnych różnych przedsięwzięciach kulturalnych.

Delegacja uczestniczyła również w okolicznościowym forum biznesu z okazji 10-lecia Kijowskiej Wojewódzkiej Izby Przemysłowo- Handlowej i klubu biznesu PARTNER. Przedstawiciele władz Tarnowa zapoznali gości z ofertą inwestycyjną miasta oraz formami wspierania i rozwoju biznesu w Tarnowie.

Delegacja tarnowska uczestniczyła ponadto we mszy świętej w kościele Jana Chrzciciela, czyli słynnej białej cerkwi wybudowanej przez Franciszka Ksawerego Branickiego, a następnie w spotkaniu z duchownymi, którzy pracują tam jako polscy misjonarze. Zorganizowano także spotkanie z polonią oraz z młodzieżą w polskiej szkole.


Info, foto: Urząd Miasta Tarnowa

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A