Przegląd prasy
access_time 2011-03-16 14:22:02
Palikot zabronił tarnowianom seksu. Nowe autobusy już w maju. Myśliwi mogą zastrzelić twojego psa - czyli przegląd dzisiejszej prasy lokalnej, co o Tarnowie i regionie pisze TEMI oraz Gazeta Krakowska


Temi 16 marca 2011 r.

Kto popiera Palikota?
Stawia pytanie TEMI. Blisko dwieście osób uczestniczyło w tarnowskim spotkaniu z liderem Ruchu Poparcia, Januszem Palikotem - niewiele mniej niż podczas niedawnej ogólnopolskiej konwencji PJN. Tak wysoka frekwencja była na pewno zaskoczeniem - także dla samego lidera partii - tym bardziej że niedzielne popołudnie nie sprzyja uczęszczaniu na polityczne mitingi. Na koniec spotkania Janusz Palikot zaapelował: - Kiedy wrócicie państwo do domu, żadnego telewizora, żadnego leniuchowania, żadnego seksu. Łapiecie za telefon, dzwonicie do znajomych i mówicie, że było miło. Że ten Palikot opowiada do rzeczy i nie jest taki straszny, jak go przedstawiają.

"Mechaniczne" pod bronią
W TEMI o Zakładach Mechanicznych Tarnów, które osiągnęły za ubiegły rok dodatni wynik finansowy - prawie 1,5 miliona zł. Firma zmniejszyła zatrudnienie o prawie 1/3 dzięki wydzieleniu i sprzedaży produkcji cywilnej, która dotychczas przynosiła deficyt. ZMT chcą w tym roku wyprodukować o ponad 15 procent więcej uzbrojenia - głównie karabiny oraz nowoczesne zestawy rakietowo-artyleryjskie, chociaż aktualne kontrakty gwarantują jedynie 30 procent rocznej produkcji.

II LO bliżej międzynarodowej matury
W Galicyjskim Tygodniku Informacyjnym dobra informacja dla przyszłych maturzystów. II Liceum Ogólnokształcące w Tarnowie coraz bliżej uzyskania certyfikatu do przeprowadzania międzynarodowej matury. Gdyby wszystko poszło z planem, placówka stałaby się jedyną szkołą publiczną w Małopolsce, która przeprowadzałaby taki egzamin. Obecnie tym przywilejem cieszą się jedynie dwie niepubliczne szkoły w Krakowie. Kiedy ostateczna decyzja? Najdalej za sześć tygodni. Szkoła jest właśnie po ostatnim, decydującym audycie, który przeprowadziły dwie osoby ze Szwajcarii, gdzie mieści się centrala matury międzynarodowej.

Nowe autobusy wyjadą z wiosną
Tabor miejskiej komunikacji będzie nowoczesny - donosi tygodnik. Jeszcze w tym roku do Tarnowa trafi osiem ekologicznych i komfortowych autobusów. Pierwsze pojazdy produkowane przez turecką firmę Otokar pojawią się na tarnowskich ulicach w maju. Ponad 700 tys. zł kosztuje jeden nowy autobus.

Gazeta Krakowska 16 marca 2011 r.

Uważaj, gdzie puszczasz swojego psa bez smyczy
Mieszkance Zbylitowskiej Góry grożono sądem. Bo na odludziu spuściła swego psa ze smyczy - czytamy w Gazecie Tarnowskiej, lokalnym dodatku do Gazety Krakowskiej. Nawet w szczerym polu właściciel czworonoga powinie trzymać swojego pupila na uwięzi. Bo nieświadomie może wkroczyć na teren łowiecki. I narazić się na szykany ze strony myśliwych, jakich doświadczyła niedawno mieszkanka Zbylitowskiej Góry. Albo ryzykować śmierć czworonoga. Pani Aleksandra wielokrotnie spacerowała ze swoim golden retrieverem wśród pól za lasem Buczyna. W odludnych terenach nad Dunajcem pies mógł się swobodnie wybiegać. Dwa tygodnie temu zatrzymał ją tam strażnik łowiecki. Nieznoszącym sprzeciwu tonem nakazał kobiecie zapięcie psa na smycz. Powód? Mieli znaleźć się na terenie łowieckim.

Komentarze...