Brutalna napaść na rencistkę
access_time 2011-03-22 11:14:57
Wczoraj wieczorem tarnowianka powracająca do domu ul. Franciszkańską została zaatakowana przez dwóch mężczyzn. Napastnicy przewrócili kobietę na ziemię i zadawali ciosy. Przeczytaj pozostałe wiadomości z Kroniki Policyjnej.


Brutalną napaścią zakończył się powrót do domu mieszkanki naszego miasta. Wczoraj wieczorem na ulicy Franciszkańskiej, dwóch mężczyzn zaatakowało kobietę. Napastnicy przewrócili ofiarę na ziemię i zadawali jej ciosy, po czym zabrali portfel z gotówką w kwocie 170 złotych, legitymację rencisty i złotą biżuterię. Ściągnęli także pokrzywdzonej buty i uciekli. Napadnięta kobieta doznała stłuczeń i siniaków. Po udzieleniu pomocy medycznej opuściła szpital. W wyniku działań podjętych przez policjantów z komisariatu Tarnów-Centrum sprawcy zostali zatrzymani. Mają 26 i 30 lat, obaj są mieszkańcami Tarnowa. Grozi im od 2 do 12 lat pozbawienia wolności.

Pozostałe wiadomości z Kroniki Policyjnej:Policjanci Wydziału dw. z Przestępczością przeciwko Mieniu KMP Tarnów zatrzymali 36-leniego mieszkańca Łukanowic, który włamywał się do kościelnych skarbonek. Działający od końca sierpnia do października zeszłego roku mężczyzna ma na swoim koncie 4 czyny, w tym jedno usiłowanie. Jego łupem padała zawartość skarbonek w kościele parafialnym w Woli Rzędzińskiej i kościele ojców bernardynów w Tarnowie, łącznie kilkadziesiąt złotych. Do każdej kradzieży przygotowywał się, wyczekiwał na moment gdy kościół opustoszeje. Potem przy pomocy śrubokręta otwierał skarbonki i zabierał zawartość. Podczas jednego ze skoków spłoszony przez duchownego, uciekł bez pieniędzy. Mężczyzna usłyszał zarzuty kradzieży z włamaniem i usiłowania kradzież z włamaniem, za które grozi mu kara pozbawienia wolności od roku do 10 lat.Policjanci z komisariatu Tarnów-Centrum zatrzymali 16-latka. Który uszkodził elewację filara jednego z bloków przy ul. Mościckiego w Tarnowie malując po nim farbą. Starty na szkodę spółdzielni mieszkaniowej oszacowano na 400 złotych.Pozostawienie otwartych drzwi balkonowych w mieszkaniu przy ul. Bema w Tarnowie wykorzystał złodziej, który wślizgnął się do środka. Ukradł aparat fotograficzny, pozłacany sygnet i 200 złotych. Łączna wartość start oszacowana została na 650 złotych.W nocy z soboty na niedzielę nieznany sprawca uszkodził zaparkowany przy ul. Metalowej w Tarnowie Peugeot 407 zarysowując ostrym narzędziem jego karoserię. Starty na szkodę mieszkańca miasta oszacowano na 6 tysięcy złotych.W czwartek wieczorem (17 marca) na ul. Mickiewicza w Tarnowie policjanci zatrzymali 18-letniego tarnowianina, przy którym ujawniono ponad 4 gramy marihuany. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu.Funkcjonariusze Wydziału dw. z Przestępczością Przeciwko Życiu i Zdrowiu KP Tarnów-Centrum ustalili, a następnie zatrzymali dwóch nieletnich mieszkańców Tarnowa w wieku 15 i 16 lat, którzy są podejrzewani o udzielanie środków odurzających w postaci marihuany przynajmniej czterem innym nieletnim mieszkańcom miasta (15-17lat). Po wykonaniu czynności procesowych zostali oni zwolnieni.Policjanci KP Tarnów-Centrum zatrzymali na gorącym uczynku dwóch 18-letnich mieszkańców Tarnowa, którzy dokonali rozboju. Po uprzednim doprowadzeniu do stanu bezbronności poprzez uderzanie rękami po twarzy i przewrócenie dokonali kradzieży pieniędzy w kwocie 100zł na szkodę pokrzywdzonego - 45-letniego mieszkańca miasta.


Info: KMP Tarnów

Komentarze...