Recital Fortepianowy Krystiana Tkaczewskiego (FOTO)
access_time 2011-08-01 13:46:55
Polski wirtuoz fortepianu pochodzący z Tarnowa, w niedzielę 31 lipca 2011 r., zagrał dla publiczności zgromadzonej w Centrum Sztuki Mościce.
Krystian Tkaczewski - polski wirtuoz fortepianu - na scenie międzynarodowej zadebiutował w Carnegie Hall. Został doceniony przez krytyków muzycznych w USA i Europie. Artysta urodził się w Tarnowie w 1980 r. Edukację muzyczną rozpoczął w Szkole Muzycznej im. Paderewskiego w Tarnowie w klasie J. Iwaneczko. Po ukończeniu Liceum Chopinowskiego w Warszawie w klasie G. Weiss i Dr. P. Skrzypka rozpoczął studia w Akademii Muzycznej we Wrocławiu w klasie Olgi Rusiny. W roku 2007 Krystian Tkaczewski otrzymał dyplom na University of Hartford Hartt School, gdzie kończy studia doktoranckie u słynnej Oxany Yablonskiej. Jest dyrektorem Konkursu Chopinowskiego w Hartford, CT. Krystian Tkaczewski występował z: The Hartford Symphony Orchestra, Narodową Orkiestrą Polskiego Radia, Orkiestrą Filharmonii Wrocławskiej, The Leopoldinum Orchestra, Tarnowską Orkiestrą Kameralną, Wrocławską Orkiestrą Kameralna. W programie:
  • F. Schubert- Sonata A-dur, DV 664, op. 120
  • S. Rachmaninov- II Sonata B moll, op. 36
  • F. Chopin- Scherzo E dur, op. 54
  • F. Chopin- Mazurki- op. 17
  • F. Chopin- Andante Spianato i Wielki Polonez, op. 22
  • A. Ginastera- Sonata, op. 22
Dla czytelników naszego Portalu mamy 10 podwójnych zaproszeń na opisany recital fortepianowy, który już w niedzielę 31 lipca o godz. 18.00 w CSM. Rozdamy je w drodze losowania. Wystarczy przesłać na adres redakcja(małpa)tarnow.net.pl swoje imię, nazwisko i numer telefonu. W temacie wiadomości należy wpisać "Recital". Na zgłoszenia czekamy do 30 lipca. Wejściówki otrzymują: Sylwia Firmuga, Joanna Bysiek, Patryk Trela, Wiesława Niewodowska, Klaudyna Bielawska, Mateusz Bratko, Elżbieta Kołodziejczyk, Agnieszka Madejska, Sławomir Roszczak, Agnieszka Bałut. Gratulujemy! Foto: Jakub Gabik
Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A