Zmiany w komunikacji miejskiej w okresie wakacyjnym
access_time 2011-06-22 10:47:27
Od czwartku 23 czerwca rozpoczynają się tegoroczne wakacje, które potrwają do 31 sierpnia 2011 r. W komunikacji miejskiej w Tarnowie, wzorem lat ubiegłych, w tym okresie obowiązywać będą rozkłady wakacyjne.

W okresie wakacyjnym będą uruchamiane w upalne dni dodatkowe kursy na basen pod Górą Św. Marcina na linii nr 31. Podobnie jak w roku ubiegłym uruchomiona zostanie linia nocna N kursująca w nocy po każdym piątku, sobocie i niedzieli. Linia N tak jak w roku ubiegłym będzie kursować od początku wakacji (pierwsze kursy w noc po dniu 23.06.2011 r.) do końca sierpnia (ostatnie kursy w noc po niedzieli 28.08.2011 r.). Również od dnia 23 czerwca zmienia się rozkład jazdy linii 9, natomiast na niektórych liniach wystąpią ograniczenia zakresu komunikacji.

Ograniczenia kursów na liniach w okresie wakacyjnym

Na liniach komunikacyjnych 0a, 0b, 3, 5, 6, 8, 10, 24, 25, 30, 36 oraz 39 niektóre kursy są zawieszone na okres wakacji. Kursy te są oznaczone na przystankowych rozkładach jazdy literą W z dodatkowym objaśnieniem: „W – nie kursuje w okresie wakacji”.

Na okres wakacji na dni robocze opracowany został nowy rozkład jazdy linii nr „9”.

Dodatkowe kursy do basenu obok Góry Św. Marcina

Przewidując wzmożone potrzeby przewozowe do basenu pod Górą Św.Marcina, w okresie wakacji będą wykonywane dodatkowe kursy na linii "31". Kursy dodatkowe będą wykonywane tylko przy słonecznej pogodzie i temperaturze powietrza powyżej 25 ºC.

Dodatkowe kursy na linii nr 31 będą wykonywane z Al. Jana Pawła II o godz.:
10:00, 11:20, 15:10 i 16:20

z przystanku Góra Św. Marcina o godz.:
10:40, 12:00, 15:50 i 17:00

Linia nocna N

Linia N będzie kursować w każdą noc z piątku na sobotę, z soboty na niedzielę oraz z niedzieli na poniedziałek. Przystankiem początkowym i końcowym linii „N” będzie przystanek Mickiewicza – poczta, trasa linii jest trasą okrężną przez miasto. Linia „N” będzie kursować przez okres wakacji.

- Ten autobus to taki nasz nocny włóczęga, bo już po północy kursuje praktycznie we wszystkie zakątki miasta - mówi dyrektor Zarządu Komunikacji Miejskiej, Krzysztof Kluza.

Przebieg trasy linii nocnej „N”:

Mickiewicza, Al.Solidarności, Krasińskiego, Krakowska, Czerwona, Czerwonych Klonów, Mościce-plac, Kwiatkowskiego, Mościckiego, Pułaskiego, Krakowska, Bema, Szeroka, Lwowska, Starodąbrowska, Słoneczna, Al.Jana Pawła II, Błonie, Nowodąbrowska, 16 Pułku Piechoty, Os.Jasna II, Wojska Polskiego, Starodąbrowska, Słoneczna, Al.Matki Bożej Fatimskiej, Mickiewicza-poczta.

Przy korzystaniu z linii nocnej „N” obowiązują identyczne ceny biletów i przepisy taryfowe jak na innych liniach komunikacyjnych.


Aktualny rozkład jazdy autobusów ZKM w Tarnowie

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A