FURIOSO DZIECIOM – VII PLENER MALARSKI
access_time 2011-05-09 09:12:48
Tym razem na rzecz dzieci i młodzieży ze szkół Powiatu Tarnowskiego. Już 14 maja oficjalne otwarcie w Starych Żukowicach w Ośrodku Jeździeckim FURIOSO.


Tego dnia będą Państwo mieli możliwość uczestniczyć w ogromie atrakcji , przewidzianych specjalnie po to, by zapewnić Państwu pełną dozę rozrywki, odrobinę nauki połączonej z obcowaniem jakże często zapomnianą fauną i florą naszych okolic.

Ośrodek Jeździecki FURIOSO w dniach 14 – 21 maja organizuje Plener Malarski przeznaczony dla dzieci i młodzieży ze szkół Powiatu Tarnowskiego zakończony wernisażem i aukcją obrazów namalowanych przez wybitnych polskich malarzy. Środki z aukcji namalowanych obrazów przeznaczone zostaną Stowarzyszeniu Edukacji Integracyjnej "Jeden świat", działającej przy szkole podstawowej nr 11. – Połączenie pasji ze szczytnym celem, to sedno życia ludzkiego. Wtedy człowiek może naprawdę poczuć się szczęśliwym – mówi Aleksander Jarmuła, właściciel Ośrodka Jeździeckiego FURIOSO.

Plener rozpocznie się 14 maja. Impreza obejmować będzie koncerty, zawody konne, pokazy jeździeckie w 6ciu kategoriach, m.in. "Żywy obraz Hetmana Tarnowskiego", "Freestyle reining" i konkursy z nagrodami dla publiczności. Oprócz pokazów jeździeckich, zagra młody, obiecujący zespół z Warszawy - Natalia Kwiatkowska TRIO w klimacie smooth jazz. Dni 16 do 20 maja to "dni otwarte pleneru" dla Dzieci i Młodzieży ze szkół Powiatu Tarnowskiego. Grupy zorganizowane ze szkół będą mogły skorzystać z przejazdów bryczką, hipoterapii, próbnych jazd konnych, spotkań integracyjnych, odbyć plenery malarskie i fotograficzne.

Obecność na Plenerze potwierdzili wybitni polscy malarze, m.in. Malwina de Brade, Zbigniew Kotowski, Grzegorz Krzyżaniak, Marek Hołda, Stanisław Chomiczewski, Bożena Tomczyk – Wrona, Agnieszka Słowik – Kwiatkowska. Prace namalowane podczas pleneru, wystawione zostaną na aukcji, która odbędzie się w dniu 21 maja w Hotelu Tarnovia podczas wernisażu połączonego z koncertem. W trakcie wernisażu wystąpi jeden z najlepszych artystów tematycznych Evgen Malinovskiy - znakomity rosyjski bard. Jako jeden z niewielu artystów – nie tylko w Polsce, ale i na świecie – udźwignął ciężar artystyczny Bułata Okudżawy, jednocześnie robiąc z niego arcydzieło.

Już dziś zapraszamy na otwarcie pleneru, które odbędzie się 14 maja w Ośrodku Jeździeckim „FURIOSO” w Starych Żukowicach 1, przygotowane przez Aleksandra Jarmułę – zdobywcę wielu prestiżowych nagród w dyscyplinie reining, m.in. w Mistrzostwach Polski, Europy i Pucharze świata.

Szczegóły imprezy można śledzić w mediach i na funpage WRTC Furioso, gdzie nie zabraknie aktualnych informacji, zdjęć i relacji z przygotowań.

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A