Młody Jazz. Koncert zespołu N.S.I. (KONKURS)
access_time 2013-02-18 12:35:04
W piątek, 22 lutego, w Piwnicach TCK odbędzie się koncert z cyklu Młody Jazz, w ramach którego wystąpi zespół jazzowy N.S.I., zdobywca Grand Prix podczas ostatniej edycji Jazz Juniors.
Termin: Piątek, 22 lutego 2013 r., g. 19.30 Miejsce: Piwnice TCK (Tarnów, Rynek 5) Bilet: 10 zł N.S.I. to kwartet założony na początku 2012 roku przez młodych instrumentalistów zamieszkałych w Krakowie: trębacza Cypriana Baszyńskiego, saksofonistę Bartka Prucnala i perkusistę Dawida Fortunę. Panowie poznali się parę lat temu podczas studiów. Ich muzyczne drogi krzyżowały się jedynie przy okazji zajęć na akademii, jam'ów, czy występów klubowych. W końcu postanowili założyć grupę o nazwie N.S.I. Mówią o sobie: (...)łączy nas determinacja w próbie oswajania jazzu i chęć realizacji własnych pomysłów(...). N.S.I. to jeden zespół, który tworzą cztery różne osobowości (PL/USA). Obecnie stacjonuje w Krakowie. Rok 2012 był dla muzyków rokiem sukcesów. N.S.I. zwyciężyli bowiem międzynarodowy konkurs Azoty Tarnów International Jazz Contest 2012 (Kenny Garret, przewodniczący jury) oraz 36 edycję konkurs Jazz Juniors. Krytycy nie szczędzą ciepłych komentarzy, podkreślają dojrzałe zespołowe brzmienie oraz niepowtarzalny język muzyczny. Kompozycje N.S.I. są pełne młodzieńczej, oparte na ciekawych tematach i grupowej improwizacji. Zespół czerpie inspiracje z jazzowej tradycji, ale też z nowoczesnych form i stylów muzycznych. Wiosną 2013 r. grupa planuje wydać swój pierwszy album.
Dla czytelników portalu Tarnow.net.pl mamy jedno podwójne zaproszenie na koncert jazzowy N.S.I., który odbędzie się 22 lutego 2013 r. o godz. 19.30 w Piwnicach TCK. Każdy, kto prześle na adres konkurs@tarnow.net.pl w terminie do środy, 20 lutego swoje imię i nazwisko oraz nr tel. i adres e-mail weźmie udział w losowaniu wejściówek. W temacie wiadomości należy wpisać: "N.S.I."
Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A