Festiwal ze sztuką przed duże S - ART FEST 2013 (KONKURS)
access_time 2013-12-04 12:06:05
Już niedługo w Tarnowie odbędzie się 10. edycja festiwalu sztuki ArtFest. Na imprezę złoży się szereg wydarzeń muzycznych, wystawy oraz spektakle teatralne.
Festiwal Sztuki ArtFest dąży do upowszechniania kultury, która nie stanowi centrum uwagi skomercjalizowanych mediów. Projekt interdyscyplinarny wymyślony przez Bogusława Wojtowicza Dyrektora BWA Galerii Miejskiej ma swoją genezę w niektórych założeniach legendarnego ugrupowania artystycznego Fluxus. ArtFest łączy ze sobą dyscypliny artystyczne, nierzadko zmusza artystów do wychodzenia w swojej twórczości poza granicę własnych specjalizacji, nakłania artystów różnych dziedzin do wspólnego tworzenia. Projekt obejmuje wydarzenia plastyczne, muzyczne i teatralne. Celem festiwalu ArtFest jest wielowątkowe propagowanie sztuki niebędącej z założenia działaniem rozrywkowym. Stworzenie ciekawego wydarzenia, pod którego szyldem w projekty lżejsze wplatane są zdarzenia artystyczne uznawane za wybitne, wymagające skupienia. Łączenie ich ze sobą w niebanalną formę. Formuła festiwalu stwarza także doskonałą sposobność do bezpośredniego kontaktu z artystami, często wielkiego formatu, co pozwala na niwelowanie pozornego dystansu pomiędzy twórcą a odbiorcą, człowiekiem popularnym a przeciętnym widzem. Aktywizacja Tarnowskich środowisk twórczych i amatorskiego ruchu artystycznego poprzez współtworzenie i uczestnictwo w projekcie i warsztatach artystycznych. Zainteresowanie publiczności Tarnowa i regionu z ciekawymi, nowatorskimi zdarzeniami artystycznymi, ze sztuką aktualnie tworzoną. Organizatorem ArtFestu jest BWA Galeria Miejska w Tarnowie a współorganizatorem Centrum Sztuki Mościce w Tarnowie, które rokrocznie w ramach festiwalu przygotowuje jesienną edycję " z cyklu Osobowości..." 10. Festiwal Sztuki im. Bogusława Wojtowicza Tarnów, 24 listopada - 8 grudnia 2013 r. Sztuka, muzyka, teatr, literatura/architektura, scena offowa, spotkania, warsztaty, MAŁY ARTFEST Program Festiwalu Data: piątek, 6.12.2013 r.
 • g. 18:00 "Błądzić jest rzeczą" - wernisaż wystawy dizajnu Miejsce: BWA, ul. Słowackiego 1 Bilety: wstęp wolny
 • g. 20:00 Tres. B – koncert Miejsce: CSM, ul. Traugutta 1 Bilety: 15 zł Grupa składa się z Polki (Misia Furtak) i dwóch muzyków o międzynarodowym rodowodzie (gitarzysta Olivier Heim ma amerykańskie i holenderskie obywatelstwo, perkusista, Thomas Pettit, brytyjsko-duńskie korzenie). Nazwa zawiązanego w Danii zespołu oznacza (z francuskiego) "bardzo.B" i jest odnośnikiem do muzyki klasy B, surowej, nieoszlifowanej. Pierwsza nagrana w Polsce płyta Très.b "The Other Hand" ukazała się na rynku w 2010 r. nakładem EMI Music Poland. Finalnego szlifu nadał jej w swym nowojorskim studio nadworny producent Nicka Cave'a - Victor Van Vugt, znany ze współpracy z the Bad Seeds, PJ Harvey. W ich muzyce możemy doszukać się także echa Sonic Youth. Płyta została uhonorowana nagrodą Fryderyki 2011 w kategorii Fonograficzny Debiut Roku. Druga płyta „40 Winks of Courage" przyniosła im uznanie mediów i Paszport Polityki 2012 w kategorii Muzyka Popularna.
  Dla czytelników portalu Tarnow.net.pl mamy dwa podwójne zaproszenie na koncert Tres. B, który odbędzie się w piątek, 6 grudnia, w CSM. Każdy, kto prześle na adres konkurs@tarnow.net.pl w terminie do wtorku, 3 grudnia swoje imię i nazwisko oraz nr tel. i adres e-mail weźmie udział w losowaniu wejściówek. W temacie wiadomości należy wpisać: "Tres. B" Zwycięzcy zostaną poinformowani telefonicznie o wygranej.
  Data: sobota, 7.12.2013 r.
 • g. 15:00 "Projektowanie bez błędu" – wykład z częścią warsztatową, prowadzenie Dorota Kuć i Karina Snuszka / Mood Design / Miejsce: BWA, ul. Słowackiego 1 Bilety: wstęp wolny (obowiązują zapisy gorowska@bwa.tarnow.pl, tel. 146888821)
 • g. 19:00 Motion Trio + LUC – koncert / suport Poetha / Miejsce: CSM, ul. Traugutta 1 Bilety: 35 zł, 30 zł "NIC SIĘ NIE STAŁO" - Album jest wynikiem spotkania artystycznego twórców pochodzących z dwóch skrajnie różnych światów: Motion Trio - polska marka eksportowa zapraszana na najważniejsze na świecie festiwale muzyki klasycznej oraz World Music i L.U.C - znany jedynie w Polsce, ale już m.in. z Paszportem Polityki - szalony konceptor, raper i performer grywający zarówno w autobusach, halach kotłów grzewczych, hutach jak i w filharmoniach, muzeach czy Teatrze Wielkim. Artyści spotkali się przypadkowo po swych koncertach w jednym hotelu i złapali wspólne fluidy. Jak sie okazało połączyła ich konsekwentna droga artystyczna oparta na poszukiwaniu nieoczywistych rozwiązań w sztuce, a także łatwość łączenia skrajnie odmiennych stylistyk i klimatów w niedefiniowalne miksy. Tym właśnie jest ich wspólny drink , który może nieźle namieszać w głowie. Nie da się opowiedzieć jego smaku, można jedynie przedstawić składniki.
  Dla czytelników portalu Tarnow.net.pl mamy dwa podwójne zaproszenie na koncert Motion Trio + LUC, który odbędzie się w sobotę, 7 grudnia, w CSM. Każdy, kto prześle na adres konkurs@tarnow.net.pl w terminie do wtorku, 3 grudnia swoje imię i nazwisko oraz nr tel. i adres e-mail weźmie udział w losowaniu wejściówek. W temacie wiadomości należy wpisać: "Motion Trio" Zwycięzcy zostaną poinformowani telefonicznie o wygranej.
  Data: niedziela, 8.12.2013 r.
 • g. 18:00 "Panopticum" - spektakl muzyczny Teatru im. St. I. Witkiewicza w Zakopanem, wg J. Tuwima, w reżyserii Andrzeja Dziuka Miejsce: CSM, ul. Traugutta 1 Bilety: wstęp za wejściówkami (wejściówki do nabycia w kasie CSM w dniu Inauguracji Festiwalu)
 • Komentarze...