34. sezon Ogniska Baletowego w Mościcach zakończony uroczystym koncertem
access_time 2026-06-23 11:17:00
Funkcjonujące w Centrum Sztuki Mościce Ognisko Baletowe zakończyło swój 34. sezon artystyczny. Z tej okazji w niedzielę odbył się uroczysty koncert, w którego programie znalazły się m.in. fragmenty baletów „Dziadek do orzechów” oraz „Paquita”, a także etiudy i występy solowe prezentujące rozwój oraz wrażliwość sceniczną uczniów.

Ognisko Baletowe działa przy Centrum Sztuki Mościce od 1992 roku i ma na celu podstawowe kształcenie dzieci w zakresie tańca klasycznego oraz przygotowanie ich do dalszej edukacji artystycznej, w tym do zawodu tancerza. Placówka realizuje program pięciu klas baletowych w oparciu o „Zasady tańca klasycznego” Agrypiny Waganowej. Zajęcia prowadzone są przez pedagogów Edytę Korus i Adama Kawę.

A. Cichy / fot. archiwum CSM

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A,821