Z tej kategorii
Neowitraż Adama Peruna na wystawie finalistów konkursu NanoArt w Paryżu

2019-06-14 Kultura

Portret Iwony Sochy zatytułowany "Tajemnica", autorstwa Adama Peruna (Piotra Barszczowskiego) zakwalifikował się do finału czwartej edycji międzynarodowego konkursu „NanoArt” im. profesora Tadeusza Malińskiego.

Moje podróże - wystawa fotograficzna

2019-06-13 Kultura

Tarnowskie Centrum Kultury zachęca do udziału w wernisażu wystawy fotograficznej Grzegorza Kłeczka „Moje podróże”. Podczas wydarzenia 19 czerwca autor nie tylko oprowadzi po ekspozycji, ale i opowie m.in. o tym, jak powstały jego zdjęcia.

KONKURS! Wygraj podwójny bilet do kina Cinema3D

2019-06-12 Kultura

Tradycyjnie, jak co miesiąc, mamy do rozdania 10 podwójnych zaproszeń do kina Cinema3D w Galerii Tarnovia!

Kubańskie rytmy, orkiestra symfoniczna i klasyka rocka - rusza Brzesko Okocim Festiwal

2019-06-13 Kultura

15 czerwca na Rynku w Brzesku w ramach Okocim Festiwal po raz pierwszy w historii wydarzeń kulturalnych ziemi brzeskiej odbędzie się wielki plenerowy koncert symfoniczny w wykonaniu Strauss Symphonic Orchestra. Zabrzmią najsłynniejsze utwory klasyczne, arie operowe i operetkowe. Z pewnością usłyszymy niezapomniane kompozycje Straussa, Bizeta, Mozarta czy Verdiego. Symfoniczny wieczór zostanie wzbogacony tańcem par baletowych oraz grą świateł. Co jeszcze na festiwalu?

Maraton Potworów w Cinema3D

2019-06-13 Kultura

Nieprzespana noc powoduje stan wysokiego zadowolenia. Tylko pod warunkiem, że weźmiesz udział w nocnym maratonie filmowym. Widzów spragnionych emocji filmowych w hurtowej ilości, kino Cinema3D zaprasza na cykliczne maratony filmowe. Jeśli jeden film to dla Ciebie za mało, sprawdź najbliższe propozycje tematycznych maratonów.

Muzyka dla smyka - koncert gordonowski w BWA

2019-06-12 Kultura

W najbliższą sobotę w BWA odbędzie się kolejny koncert muzyki klasycznej dla dzieci od 6 miesiąca życia, czyli "Muzyka dla smyka".

Anioły i kwiaty na Okocim Festiwalu

2019-06-12 Kultura

Nietypowa akcja artystyczna polegająca na rzeźbieniu na żywo z wykorzystaniem kwiatów przy akompaniamencie muzyki. Tak ma wyglądać performance Flowers of Angels, jedna z imprez odbywających się w ramach tegorocznego święta Brzeska. Początek w niedzielę 16 czerwca o godzinie 16:00 przy Regionalnym Centrum Kulturalno-Bibliotecznym.

Finał Tarnowskiej Nagrody Filmowej

2019-06-09 Kultura

Najlepszym filmem według jury 33. Tarnowskiej Nagrody Filmowej okazała się w tym roku "Zimna wojna" Pawła Pawlikowskiego, która otrzymała również nagrodę publiczności. Z kolei Krzysztof Zanussi został laureatem nagrody za całokształt i wkład w rozwój polskiej kinematografii.