Z tej kategorii
Kult zagra koncert charytatywny dla chorej na raka Doroty Jakus-Stogi

2019-10-15 Kultura

Muzycy zespołu Kult zagrają w Tarnowie specjalny koncert na rzecz swojej fanki - chorej na raka Doroty Jakus-Stogi.

"Mity Greckie" na rockowo. Nowa propozycja Solskiego dla dzieci

2019-10-14 Kultura

W niedzielę, 13 października na deskach Solskiego odbyła się premiera spektaklu dla dzieci „Mity greckie” w reżyserii Tomasza Mana. Spektakl ma charakter rockowego musicalu z piosenkami i muzyką na żywo.

Wokół wystawy "XXL". Oprowadzanie przez artystę i wykład kuratora

2019-10-14 Kultura

W sobotę w Biurze Wystaw Artystycznych o pracach eksponowanych na wystawie "XXL" opowiadał ich autor – Tomasz Kręcicki. Była również okazja wysłuchania wykładu kuratora Wojciecha Szymańskiego.

Koncert "Wszystko albo nic"

2019-10-14 Kultura

Koncertem „Wszystko albo nic” rozpoczęła w sobotę działalność "Najmniejsza Scena Świata", mieszcząca się przy Rynku 9/5. Na scenie pojawił się duet Szpetni (Dawid Mik i Filip Kot) z piosenkami aktorskimi i poetyckimi, przeplatanymi listami dwóch wybitnych postaci polskiej muzyki – Agnieszki Osieckiej i Jeremiego Przybory. Listy czytane były przez Kacpra Rokosza i Magdalenę Trybę.

Tak będzie wyglądał mural Krogulskiego. Konkurs rozstrzygnięty

2019-10-11 Kultura

Projekt Joanny Popek-Solak zwyciężył w konkursie na mural upamiętniający postać wybitnego kompozytora urodzonego w Tarnowie, Józefa Władysława Krogulskiego. Wielkoformatowy obraz powstanie na ścianie kamienicy na skwerze Bohaterów Zadwórza 1920, na rogu ulic Lwowskiej i Szerokiej. Zostanie zrealizowany w 2020 roku, w 205. rocznicę urodzin kompozytora.

Nagrodzona "Księżniczka na opak wywrócona" w sylwestrowy wieczór w tarnowskim teatrze

2019-10-11 Kultura

W ostatnie dni 2019 roku tarnowski teatr zaprasza na spektakl "Księżniczka na opak wywrócona", w reżyserii Marcina Hycnara , który został nagrodzony I miejscem w Plebiscycie Publiczności podczas XXIII Ogólnopolskiego Festiwalu Komedii Talia.

Zbliża się 9. Międzynarodowy Festiwal Teatrów Tańca SCENA OTWARTA. Mamy dla was zaproszenia na inaugurację

2019-10-08 Kultura

Blisko 20 wydarzeń, spotkania ze sztuką i tańcem współczesnym, konkurs promujący zdolnych choreografów młodego pokolenia. 9 października w Centrum Sztuki Mościce rozpocznie się IX Międzynarodowy Festiwal Teatrów Tańca Scena Otwarta. Natomiast oficjalna inauguracja odbędzie się w piątkowy wieczór od spektaklu „All That Jazz, Rock, Blues”, na który mamy dla was zaproszenia.

„Połączył nas Kiepura” - koncert dla hospicjum

2019-10-07 Kultura

W niedzielę, 6 października w tarnowskim teatrze odbył się jubileuszowy, 25 koncert charytatywny, z którego dochód przeznaczono na budowę hospicjum Via Spei w Tarnowie.