Z tej kategorii
Kolejny jazzowy piątek w Tarnowie

2024-07-12 Kultura

Old Boys Band, Slavia Dixieland Band i Jazz Band Ball Orchestra & Karen Edwards zagrali w piątkowy wieczór w tarnowskim amfiteatrze. Był to kolejny koncert w ramach Starówka Jazz Festival. Występy muzyków tradycyjnie poprzedziła parada nowoorleańska.

Prywatka w stylu bigbitu na festiwalu "Muzyczne Tarasy" w Centrum Sztuki Mościce

2024-07-12 Kultura

Grzeczni Chłopcy wystąpili w czwartkowy wieczór na drugim koncercie w ramach festiwalu "Muzyczne Tarasy" w Centrum Sztuki Mościce. Specjaliści od prywatek w stylu bigbitu wykonali popularne polskie utwory w retro-aranżacjach a’ la swing, rock'n'roll, dixie i tango. Zobaczcie zdjęcia z imprezy.

Drugi dzień Festiwalu Teatrów Ulicznych 37. ULICA

2024-07-07 Kultura

Sobota (6 lipca) była drugim i ostatnim dniem międzynarodowego festiwalu teatrów ulicznych 37. ULICA Festival. Na Rynku i w Zakątku Spycimira Leliwity przy ul. Wałowej zaprezentowali się artyści z Holandii (Directive & Co, Man in Pak Producties), Bośni (Gipsy Marionettits) oraz Polski (Teatr Snów). Zobaczcie zdjęcia.

Starówka Jazz Festival rozpoczęty. Imprezę otworzyła parada nowoorleańska

2024-07-06 Kultura

Parada nowoorleańska otworzyła w piątek w Tarnowie szesnastą edycję cyklicznej imprezy Starówka Jazz Festival. Roztańczony korowód przeszedł spod ratusza do amfiteatru, gdzie zagrały dwa zespoły: RB Dixie Five oraz Topside Band - Zespół Orkiestry Dętej Marynarki Wojennej USA. Gościem wydarzenia była konsul generalna Stanów Zjednoczonych w Krakowie, Erin Nickerson.

W Tarnowie rozpoczął się Festiwal Teatrów Ulicznych 37. ULICA

2024-07-06 Kultura

Centrum Tarnowa kolejny już raz zamieniło się w wielką teatralną scenę. Wszystko za sprawą 37. edycji międzynarodowego festiwalu teatrów ulicznych ULICA Festival. W tym roku wydarzeniu przewodzi hasło „Wszystko jest teatrem”. W piątek zaprezentowali się artyści z Polski, Czech, Hiszpanii i Włoch.

Tarasy Centrum Sztuki Mościce znowu wypełniła muzyka. Koncert "Słoneczna Anna Jantar" Music Way

2024-07-05 Kultura

Zespół Music Way rozpoczął w czwartkowy wieczór (4 lipca) w Centrum Sztuki Mościce kolejną edycję festiwalu Muzyczne Tarasy. Przed publicznością zaprezentowała się Katarzyna Radwańska, która przypomniała piosenki Anny Jantar. Podczas koncertu można było usłyszeć między innymi „Najtrudniejszy pierwszy krok”, „Tyle słońca w całym mieście”, „Tylko mnie poproś do tańca”, „Za każdy uśmiech twój” czy „Za wszystkie noce”.

Tarnów letnią stolicą fletu. Koncert Summertime Symphony w amfiteatrze

2024-07-04 Kultura

Dobiega końca Tarnowskie Lato Fletowe. Zwieńczeniem tygodniowych warsztatów mistrzowskich odbywających się w tarnowskim Zespole Szkół Muzycznych był czwartkowy koncert Summertime Symphony w Amfiteatrze Letnim, podczas którego można było posłuchać aranżacji utworów muzyki filmowej, popularnej i symfonicznej na zespoły fletowe: Cracov Philharmonic Flute Quartet (Magdalena Di Blasi, Maria Gromińska, Natalia Jarząbek, Aleksander Olszewski) oraz TLF FLute Choir (uczestnicy Tarnowskiego Lata Fletowego).

Za tydzień wyjątkowy koncert ku pamięci wyjątkowego perkusisty. Tribute to Damian Niewiński

2024-07-04 Kultura

Dokładnie za tydzień, w czwartek 11 lipca w tarnowskim Amfiteatrze odbędzie się koncert charytatywny upamiętniający zmarłego w 2021 roku Damiana Niewińskiego, znakomitego tarnowskiego perkusisty. Dochód z wydarzenia zostanie przeznaczony na zorganizowanie warsztatów perkusyjnych dla młodzieży.