Z tej kategorii
Trwają koncerty dyplomowe "Estrada Młodych"

2019-04-17 Kultura

Centrum Paderewskiego zaprasza na cykl koncertowy „Estrada Młodych”. Pomiędzy 9 a 26 kwietnia odbędą się koncerty - egzaminy dyplomowe uczniów Szkoły Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Tarnowie.

Bema20. Rezerwacje - rusza nowy projekt w przestrzeni społeczno-kulturalnej

2019-04-16 Kultura

Fundacja Bema20 nie zwalnia tempa i otwiera swoją przestrzeń dla wszystkich. Rezerwacji przestrzeni może dokonać każdy, kto szuka miejsca na realizację swoich pomysłów, próby, tworzenie projektów, spotkania kół zainteresowań. Wystarczy spośród zaproponowanych terminów wybrać dogodny dla siebie i zgłosić się do Bema20.

Queen Symfonicznie na dwóch koncertach w Tarnowie!

2019-04-16 Kultura

5 maja projekt Queen Symfonicznie po raz pierwszy wystąpi w Tarnowie! Po siedmiu latach koncertowania w kraju i zagranicą, projekt Queen Symfonicznie wystąpi w tarnowskim Centrum Sztuki Mościce dwukrotnie w składzie poszerzonym o 4 muzyków. W związku z dużym zainteresowaniem zespół zagra w dwa koncerty o 16:00 i 19:00.

Zakończył się Festiwal Paschalny Musica Poetica

2019-04-15 Kultura

W niedzielę zakończyła się IX edycja Festiwalu Paschalnego Musica Poetica, na którą złożyły się prezentacje muzycznych dzieł wielkopostnych z Polski i całego świata, ze szczególnym uwzględnieniem okresu XVII i XVIII wieku. Koncerty odbywały się w nastrojowym wnętrzu zabytkowej Bazyliki Katedralnej.

Pisanki regionu tarnowskiego

2019-04-15 Kultura

Pięknie ozdobione pisanki, ręcznie robione palmy i inne tradycyjne ozdoby wielkanocne można było podziwiać w tarnowskim Muzeum Etnograficznym, które przygotowało specjalną wystawę połączoną z 30. edycją „Konkursu na Pisankę Ludową i Plastykę Obrzędową związaną z okresem Wielkanocy”. Jeśli nie mogliście obejrzeć ich w muzeum, zobaczcie naszą galerię.

Sukces uczestników Salonu Wiosennego

2019-04-15 Kultura

Prace kilkorga artystów uczestniczących w „VI Salonie Wiosennym” w BWA Tarnów, przeszły wstępną selekcję do konkursu 44. Biennale Malarstwa Bielska Jesień 2019 – prestiżowego i najstarszego polskiego konkursu malarskiego.

Wielkanocne lekcje muzealne w Galerii „Panorama”

2019-04-13 Kultura

Święta Wielkanocne coraz bliżej. Z tej okazji Muzeum Okręgowe w Tarnowie zaprasza na rodzinne lekcje muzealne związane z tym wyjątkowym okresem, które odbędą się w niedzielę, 14 kwietnia w Galerii „Panorama”.

Husaria. Duma polskiego oręża - spotkanie z Radosławem Sikorą

2019-04-12 Kultura

Czwartkowe spotkanie autorskie z doktorem nauk historycznych Radosławem Sikorą przyciągnęło do tarnowskiego Ratusza sporą grupę miłośników historii polskiego oręża.