Z tej kategorii
Leliwa Jazz Band z nagrodą „Honorowa Złota Tarka”

2019-08-14 Kultura

Tarnowski zespół jazzu tradycyjnego Leliwa Jazz Band został wyróżniony prestiżową nagrodą „Honorowa Złota Tarka”. Laur wręczono podczas koncertu inaugurującego 49. festiwal Old Jazz Meeting „Złota Tarka”, który odbył się w Iławie.

"Wojna w niebie" - spektakl przełamujący bariery w CSM

2019-08-12 Kultura

13 września o godz. 18.00 Centrum Sztuki Mościce zaprasza na spektakl "Wojna w niebie", tworzony przez osoby Głuche, niedosłyszące i słyszące, który udowadnia, że teatr może być przestrzenią poruszającego doświadczenia - spotkania różnych światów.

Filharmonicy Berlińscy wystąpią podczas Festiwalu Muzyki EMANACJE

2019-08-13 Kultura

Słynni muzycy z Scharoun Ensemble Der Berliner Philharmoniker - kameralnego zespołu Filharmonii Berlińskiej po raz kolejny poprowadzą Letnią Akademię Muzyki w Lusławicach. Jest to prestiżowy projekt edukacyjny obejmujący mistrzowskie kursy solowe i kameralne w formie warsztatów muzycznych organizowanych przez Europejskie Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego. W swej idei jest on skierowany przede wszystkim do utalentowanych młodych muzyków - studentów polskich uczelni artystycznych oraz ostatnich klas szkół średnich. Akademia ma na celu umożliwienie i ułatwienie wyróżniającym się instrumentalistom młodego pokolenia edukacji pod kierunkiem najwybitniejszych specjalistów w Europie.

Jak sierpień, to "Bravo Maestro"

2019-08-09 Kultura

W ostatnie wakacyjne dni sierpnia Kąśna Dolna, jak co roku, rozbrzmiewać będzie najwybitniejszymi dziełami muzyki kameralnej w mistrzowskich wykonaniach elity polskich muzyków. Stanie się tak za sprawą kolejnej edycji festiwalu „Bravo Maestro”.

Piotr Krępeć zagra w amfiteatrze

2019-08-08 Kultura

Nie lada gratka dla fanów gitary akustycznej. Na deskach amfiteatru zagra Piotr Krępeć, okrzyknięty przez magazyn Top Guitar „objawieniem i nadzieją polskiej gitary”. Koncert odbędzie się 22 sierpnia.

Niecodzienne doznania muzyczne w zbliżający się 7 weekend Festiwalu EMANACJE

2019-08-06 Kultura

W najbliższy weekend (10-11sierpnia) czekają nas aż trzy koncerty. Wystąpią Arte dei Suonatori, Adam Bałdych Quartet oraz Marimbazzi Duo. Szerokie spektrum repertuaru artystów złoży się na niecodzienne doznania muzyczne czekające na uczestników siódmej już edycji Festiwalu Emanacje.

Letnie spotkania z bluesem w amfiteatrze

2019-08-05 Kultura

Rozpoczęła się XIV edycja festiwalu "Był sobie blues". W piątkowy wieczór w tarnowskim amfiteatrze zagrali Drum Syndrome oraz Łukasz Jemioła. Kolejne spotkanie z bluesem już w najbliższy czwartek.

Zbliża się 5. Ogólnopolski Przegląd Piosenki Aktorskiej

2019-08-05 Kultura

Jeszcze do 16 sierpnia przyjmowane są zgłoszenia do udziału w piątej edycji Ogólnopolskiego Przeglądu Piosenki Aktorskiej. Jest o co walczyć. Pula nagród w konkursie to 10 tysięcy złotych.