Kolejna okazja do posłuchania Requiem Krogulskiego w interpretacji Chłopięcego Chóru Katedralnego Pueri Cantores Tarnovienses
access_time 2025-02-04 13:59:00
Dobiega końca VI edycja Dni Schuberta w Tarnowie. Przed melomanami jeszcze dwa koncerty. W najbliższy czwartek, 6 lutego w sali koncertowej Zespołu Szkół Muzycznych wystąpi Chór Pueri Cantores Tarnovienses. W programie usłyszymy nie tylko pieśni na chór męski Franza Schuberta, ale także Requiem d-moll Józefa Władysława Krogulskiego.

Tarnowski festiwal Dni Schuberta organizowany jest w rocznicę urodzin Franza Schuberta (31 stycznia) regularnie od 2020 roku. W tym roku w organizację wydarzenia włączyła się Filharmonia Krakowska, która podjęła współpracę z Zespołem Szkół Muzycznych w Tarnowie. Jej efektem jest znaczące rozbudowanie dotychczasowej formuły dwóch wieczorów koncertowych do pięciu koncertów, które zaangażowały wielu artystów Filharmonii Krakowskiej: solistów, Chór Społeczny przy Filharmonii Krakowskiej i Orkiestrę Symfoniczną Filharmonii Krakowskiej oraz lokalnych solistów i zespoły: Tarnowską Orkiestrę Kameralną i chór Pueri Cantores Tarnoviens.

Koncerty odbywają się w trzech różnych lokalizacjach - sali koncertowej Zespołu Szkół Muzycznych, w sali balowej Pałacu Sanguszków oraz w Sali Lustrzanej. W programie zostały jeszcze dwa występy.

W czwartek, 6 lutego w sali koncertowej Zespołu Szkół Muzycznych będzie można usłyszeć Chór Pueri Cantores Tarnovienses. W programie są pieśni w opracowaniu na chór męski Franza Schuberta oraz Requiem d-moll Józefa Władysława Krogulskiego - odczytana po 200 latach msza żałobna, która miała premierę w październiku ubiegłego roku.

Pueri wystąpią wraz z solistami Filharmonii Krakowskiej: Magdaleną Drozd - sopran, Aleksandrą Kalicką, Dominikiem Czernikiem oraz Maciejem Drużkowskim. Przy organach zasiądzie Jakub Kapała, a całość poprowadzi ks. Grzegorz Piekarz.

Podczas ostatniego koncertu, który odbędzie się w niedzielę, 9 lutego na scenie przy ul. Lippóczego zaprezentuje się Orkiestra Filharmonii Krakowskiej. Przewodniczyć jej będzie Tomasz Tokarczyk, a przy fortepianie zasiądzie Zuzanna Wojdak.

Oba koncerty rozpoczną się o godz. 18. Bilety w cenie od 20 do 50 zł można nabyć bezpośrednio przed koncertami w sali koncertowej ZSM oraz na stronie Filharmonii Krakowskiej.

AC / fot. archiwum

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A,821