Szczypiorniści Pałacu nadal niepokonani
access_time 2024-10-20 00:42:00
Występujący w czwartej grupie II ligi piłki ręcznej mężczyzn zawodnicy Emes Security MKS PM Tarnów podejmowali w czwartej kolejce rozgrywek drużynę MKS WIRy Siódemka Mysłowice. Tarnowianie wygrali do tej pory trzy mecze i z dorobkiem 9 punktów zajmują 3 miejsce w ligowej tabeli.

W sobotnim spotkaniu, rozegranym w hali Akademii Tarnowskiej, gospodarze prezentowali się bardzo dobrze. Po dość wyrównanym początku tarnowianie zaczęli kontrolować przebieg gry i odskoczyli gościom. Pierwsza połowa zakończyła się prowadzeniem Pałacu 12:7.

W drugiej części meczu mysłowiczanie zaczęli odrabiać straty i na kwadrans przed końcem spotkania tracili do tarnowian już tylko jedną bramkę (17:16). Kolejne minuty to okres świetnej gry podopiecznych trenerów Tomasza Ciapały i Marcina Janasa, którzy po dobrej grze w obronie i skutecznych kontratakach, na pięć minut przed końcem meczu, prowadzili 26:20. Goście poderwali się jeszcze do walki, odrobili kilka bramek, ale ostatecznie ze zwycięstwa cieszyli się gospodarze, którzy pokonali szczypiornistów z Mysłowic 28:26.

Emes Security MKS PM Tarnów - MKS WIRy Siódemka Mysłowice 28:26 (12:7)

Emes: Chudyka Dawid 10, Sanek Konrad 4, Golec Kacper 4, Wzorek Jakub 3, Grech Maciej 3, Śmieszek Mateusz 2, Batko Bartosz 1, Gwóźdź Maciej 1, Niemiec Michał, Kuta Jakub, Solarz Jakub, Kupiec Jakub, Tuman Kacper, Stono Tomasz, Rolewicz Patryk, Ciochoń Dawid

Siódemka: Bagiński Bartosz 11, Korzyniec Olaf 5, Jarząbek Oktawiusz 3, Sikora Rafał 3, Bujoczek Jakub 2, Liwocha Marcin 1, Simela Maciej 1, Gnyp Filip, Gęsiarz Mateusz, Juranek Kamil, Kowala Mateusz, Kościuk Łukasz, Langner Olivier, Sobieszek Michał, Soboszek Beniamin.