Z tej kategorii
Najmłodsi rywalizowali w biegu terenowym „Młody Spycimir”

2024-05-19 Sport

W niedzielę (19 maja) na terenie Parku Biegowego Marcinka w Tarnowie rozegrany został bieg terenowy „Młody Spycimir”. Rywalizacja odbyła się w siedmiu kategoriach wiekowych na pięciu dystansach. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale, a trzej najlepsi zawodnicy w każdej klasyfikacji uhonorowani zostali pucharami.

Okocimski lepszy od Tarnovii

2024-05-19 Sport

W dwudziestej piątej kolejce spotkań o mistrzostwo V ligi występujący w grupie małopolskiej wschód piłkarze Tarnovii Tarnów podejmowali na własnym stadionie zajmującą czwartą lokatę drużynę Okocimskiego Brzesko. W rundzie jesiennej tarnowianie ulegli piłkarzom z Brzeska 3:2.

Tarnowianin Michał Derus wicemistrzem świata. Wywalczył przepustkę na igrzyska

2024-05-17 Sport

Michał Derus - zawodnik Tarnowskiego Zrzeszenia Sportowego Niepełnosprawnych "Start", zdobył srebro w Paralekkoatletycznych Mistrzostwach Świata w Kobe (Japonia) w biegu na 100 metrów (T 47). Medal zapewnił mu przepustkę na Igrzyska Paralimpijskie w Paryżu.

Jaskółki remisują ze Świdniczanką

2024-05-13 Sport

W dwudziestej dziewiątej kolejce spotkań o mistrzostwo trzeciej ligi, piłkarze Unii Tarnów podejmowali przed własną publicznością notowaną o oczko wyżej w ligowej tabeli drużynę Świdniczanki Świdnik. W pierwszej rundzie piłkarze ze Świdnika pokonali tarnowian u siebie 3:2.

Piłkarze Metalu remisują z Kolejarzem

2024-05-04 Sport

Występujący w rozgrywkach piątej ligi piłkarze Metalu Tarnów podejmowali w sobotę na własnym stadionie zajmującą ósmą lokatę w ligowej tabeli drużynę Kolejarza Stróże. Tarnowianie plasują się o trzy oczka wyżej od sobotniego rywala. W pierwszej rundzie w meczu rozegranym w Stróżach lepsi byli piłkarze Metalu, którzy pokonali Kolejarza 2:1.

Remis przy Bandrowskiego

2024-05-02 Sport

W meczu dwudziestej drugiej kolejki V ligi występująca w grupie małopolskiej drużyna MKS Tarnovia Tarnów podejmowała na własnym stadionie dzierżącą czerwoną latarnie ekipę Orkana Szczyrzyc.

Przegrana piłkarzy Unii z Wieczystą po słabszej drugiej połowie

2024-04-27 Sport

W dwudziestej siódmej kolejce spotkań o mistrzostwo III ligi piłki nożnej na Stadionie Miejskim w Tarnowie-Mościcach piłkarze Unii Tarnów podejmowali lidera ligowej tabeli, drużynę KS Wieczysta Kraków. W rundzie jesiennej biało-niebiescy ulegli Wieczystej 1:6.

W Tarnowie rozegrano Puchar Polski w karate i kobudo

2024-04-27 Sport

W sobotę (27 kwietnia) w hali Akademii Tarnowskiej rozegrano Puchar Polski w karate i kobudo. Zmagania w karate przebiegały w czterech konkurencjach: kata (ustalona sekwencja technik), kata kumiwaza (kata w trójkach - jeden zawodnik wykonuje kata, a dwóch ataki), shuyo waza kumite (ćwiczenia wprowadzające do kumite) oraz dojo kumite (walka). Rywalizacja w kobudo toczyła się natomiast w kata oraz kata kumiwaza. Zawody zorganizowała Tarnowska Akademia Karate i Kobudo.