Kolejne zwycięstwo szczypiornistów Pałacu
access_time 2024-10-05 22:59:00
W drugiej kolejce spotkań o mistrzostwo II ligi piłki ręcznej mężczyzn występujący w czwartej grupie szczypiorniści Emes Security MKS PM Tarnów, zmierzyli się w hali Akademii Tarnowskiej z drużyną Hutnika Kraków. Obydwa zespoły odniosły zwycięstwa w swoich pierwszych meczach w tym sezonie, tarnowianie pokonali Olimpię Medex Piekary Śląskie, krakowianie natomiast wygrali jedną bramką z zespołem SMS ZPRP III Kielce.

Pierwsza połowa sobotniego spotkania była dość wyrównana z niewielką przewagą gospodarzy. Tarnowianie w końcowych minutach prowadzili już 16:11, jednak gościom udało się zniwelować straty i schodząc na przerwę tracili do szczypiornistów Pałacu już tylko dwa trafienia (16:14).

W drugiej części meczu gospodarze powoli powiększali swoją przewagę. W 43 minucie tarnowianie prowadzili 24:20. Goście poprawili grę i systematycznie zmniejszali różnicę, dwukrotnie doprowadzając do remisu (28:28) i (29:29). O losach spotkania zaważyło ostatnie pięć minut. Tarnowianie w końcówce meczu rewelacyjnie spisywali się w obronie, a pomagał im prezentujący wyśmienitą dyspozycję tarnowski bramkarz Dawid Ciochoń. Podopieczni trenerów Tomasza Ciapały i Marcina Janasa do końca meczu nie stracili już żadnej bramki, rzucili aż 5 i tym samym pokonali krakowian 34:29 notując na swoim koncie drugie zwycięstwo w ligowych rozgrywkach.

Emes Security MKS PM Tarnów – Hutnik Kraków 34:29 (16:14)

Pałac: Sanek Konrad 6, Golec Kacper 6, Chudyka Dawid 6, Grech Maciej 4, Wzorek Jakub 3, Batko Bartosz 2, Gwóźdź Maciej 2, Pal Maciej 2, Niemiec Michał 1, Tuman Kacper 1, Śmieszek Mateusz, Zakrzewski Jakub, Kanarek Kuba, Bućko Szymon 1, Ciochoń Dawid, Solarz Jakub

Hutnik: Trawnicki Mateusz 11, Kozioł Filip 4, Krawczyk Jakub 3, Cegła Filip 3, Wnęk Paweł 2, Gubała Krzysztof 2, Pabian Łukasz 2, Szpakowski Piotr 1, Przała Hubert 1, Pęgielski Krzysztof, Gądek Grzegorz, Słowiński Wojciech, Sobczyk Antoni, Jagielak Karol, Witwicki Jakub, Dzierwa Jan